Wielka Brytania. Ciągły wzrost zakażeń i coraz więcej zgonów. Tak złej sytuacji nie było od lipca

W ciągu jednej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 45 140 zakażeń koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od prawie trzech miesięcy. Stwierdzono również 57 zgonów z powodu COVID-19 - poinformowano w niedzielę.

Więcej informacji na temat pandemii koronawirusa, jej skutków i obostrzeń na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

To trzeci raz w minionym tygodniu, kiedy podany bilans nowych zakażeń jest najwyższy od 20 lipca, a także szósty przypadek w ciągu ostatnich siedmiu dni z bilansem powyżej 40 tys. Niedzielna statystyka była aż o 11,5 tys. wyższa od tej sprzed tygodnia, zaś łączny bilans z ostatnich siedmiu dni - 300 tys. - jest ponad 15 proc. wyższy niż był w poprzednich siedmiu dniach.

Epidemia koronawirusa w RosjiRosja. Dramatyczna sytuacja epidemiczna. Najwięcej zgonów od początku pandemii

Coraz więcej chorych umiera

Również liczba nowych zgonów z powodu COVID-19 jest wyraźnie większa - o 19 - od tej z zeszłej niedzieli. Z kolei łączna statystyka za ostatnie siedem dni - 852 - jest o 8,5 proc. wyższa niż była w poprzednich siedmiu.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 8,45 mln zakażeń, z powodu których zmarły 138 584 osoby. Pod względem liczby zakażeń zajmuje ona czwarte miejsce na świecie, zaś w statystyce zgonów jest na ósmym. Dotychczas przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 dostało 49,4 mln osób, a obie - 45,36 mln. Stanowi to odpowiednio 85,9 proc. oraz 78,9 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia.

Szczepionka J&JAgencja z USA zatwierdziła dawkę wspomagającą J&J

Więcej o: