Włochy. Najsurowsze przepisy w Europie weszły w życie. Jest efekt: wzrost liczby szczepień

To efekt wejścia w życie we Włoszech obowiązku posiadania przepustki Covid-19 we wszystkich miejscach pracy - tak interpretuje się dane z piątku, gdy pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 69 tysięcy osób. To o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzedni piątek.

Więcej informacji na temat pandemii koronawirusa, jej skutków i obostrzeń na Gazeta.pl. 

Na mocy decyzji rządu Mario Draghiego wszyscy pracownicy we Włoszech muszą mieć przepustki sanitarne, wystawiane na podstawie szczepienia, wyleczenia z wirusa lub negatywnego wyniku testu. Wymóg dotyczy także sektora prywatnego. Przewidziano wysokie kary - do 1500 euro za brak tzw. Green Pass. To najbardziej surowe przepisy w Europie.

Wulkan Cumbre Vieja na La PalmieWulkan na La Palmie wciąż niebezpieczny. Pojawił się nowy otwór [GALERIA]

Włochy. Ponad 80 proc. mieszkańców zaszczepionych w pełni przeciw koronawirusowi 

Urząd nadzwyczajnego komisarza do spraw epidemii podał, że dotychczas co najmniej jedną dawką zaszczepiło się ponad 85 proc. ludności powyżej 12 lat. Szczepienia zakończyło 81 proc. Włochów.

W związku z wejściem w życie w piątek wymogu przepustki covidowej padł tego dnia rekord wykonanych testów; było ich ponad pół miliona. Wyrażane są obawy, że presja na apteki, gdzie można zrobić taki błyskawiczny test, przekroczy ich możliwości. (PAP)

sw/ mars/

Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: