Niedzielski podał nowe dane dotyczące liczby zakażeń. "Mamy do czynienia z wysoką dynamiką"

2640 - tyle nowych przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano w Polsce we wtorek. Taką liczbę podał w środę przed godz. 8 w "Rozmowie Piaseckiego" szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił też, że istnieje w kraju "wyraźne zróżnicowanie", przy czym na tle Polski szczególnie dużo przypadków występuje w dwóch województwach.

Więcej treści na Gazeta.pl >>>

- Ta liczba [nowych przypadków zakażeń - red.] wynosi dokładnie 2640. Cały czas mamy do czynienia z wysoką dynamiką, bo ostatni tydzień, który mamy za sobą, to jest sumarycznie ponad 50 procent wzrostu w stosunku do zeszłego tygodnia - mówił w środę przed godz. 8 rano w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Na pewno mamy wyraźne zróżnicowanie w kraju, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Województwa lubelskie i podlaskie to są województwa, w których jest powyżej 15 przypadków na 100 tys. W pozostałych jest w okolicach sześciu lub poniżej - dodał.

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

Adam Niedzielski: Widzimy wyraźny efekt szczepień

Jak podkreślił, program szczepień przyniósł konkretny skutek w postaci niższej niż w ubiegłym roku liczby osób, które musiały w związku z zakażeniem trafić do szpitali.

- Porównując to z wrześniem i październikiem [2020 r. - red.], widzimy bardzo wyraźny efekt szczepień. W zeszłym roku mieliśmy o tej porze ponad 5 tys. hospitalizacji, obecnie ok. 2,7 tys. - zaznaczył.

Obecnie w Polsce w pełni zaszczepionych jest 19,6 mln osób. We wtorek przed południem Ministerstwo Zdrowia informowało o 2118 nowych przypadkach zakażeń i zgonach 49 osób.

Więcej o: