Włochy. Monter anten radził, by nie szczepić się przeciw COVID-19. Posłuchali. Cała rodzina w szpitalu

Cała sześcioosobowa rodzina z północy Włoch - pięcioro rodzeństwa i sędziwa matka, trafiła do szpitala z powodu COVID-19, bo posłuchała rady, by się nie zaszczepić. Udzielił jej zaufany monter i konserwator anten satelitarnych - podała lokalna prasa.

Sześcioosobowa rodzina, mieszkająca na północy Włoch, trafiła do miejskiego szpitala z powodu COVID-19. Dziennik wydawany w regionie Emilia-Romania poinformował, że hospitalizowani mieszkańcy miejscowości Longiano byli pacjentami miejscowego lekarza pierwszego kontaktu, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków, ponieważ odmówił zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Wymóg ten dotyczy pracowników służby zdrowia.

Zobacz wideo Szczepienia w zakładach pracy opóźnione? Witucki: Pod koniec maja to będzie szczepienie "niedobitków"

Włochy. 90-latka i jej dzieci w szpitalu z powodu COVID-19. Nie zaszczepili się, bo tak doradził zaufany im monter anten

Według gazety "Corriere Romagna" to nie lekarz poradził rodzeństwu w wieku od 60 do 70 lat i 90-letniej matce, by się nie szczepić. Doradcą okazał się ktoś inny. Był nim zaufany monter anten satelitarnych.

Podczas rozmowy, do której doszło w trakcie jego pracy, przekonał całą rodzinę, by poczekała z zaszczepieniem się i wcześniej dowiedziała się więcej o tym, jak rozwija się pandemia koronawirusa i jakie są efekty uboczne szczepionki. Wkrótce potem cała rodzina zakaziła się COVID-19. Jak podają lokalne media, stan jednej z sióstr, przebywającej na intensywnej terapii, jest ciężki. Konieczna była intubacja.

Pandemia koronawirusa we Włoszech

We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 80 procent ludności w wieku powyżej 12 lat. Najnowszy bilans epidemii w kraju to 39 kolejnych zgonów na COVID-19 w ciągu ostatniej doby i ponad 3200 nowych przypadków zakażeń.

Pierwsze pozytywne wyniki testu pojawiły się 31 stycznia 2020 r. u dwóch chińskich turystów przebywających w Rzymie. 67-letni mężczyzna i 66-letnia kobieta razem przylecieli do Rzymu z Wuhan 23 stycznia 2020 r.

Z Rzymu Sylwia Wysocka.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: