Media: USA na ponurej drodze. W tym roku na COVID-19 może umrzeć więcej osób niż w 2020

W USA liczba zgonów na COVID-19 w 2021 roku może przewyższyć tę z roku poprzedniego - prognozuje nowojorskie radio 1010 WINS powołując się na statystyki Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa i Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). W USA epidemia pochłonęła ponad 700 tys. ofiar.
Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

Od momentu wybuchu epidemii w USA na COVID-19 zmarło 706 677 osób - wynika ze środowego zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Liczba ofiar epidemii w 2020 roku wyniosła około 377 tys. - przypomina 1010 WINS. "Według CDC, przez ostatni tydzień każdego dnia z powodu koronawirusa umierało średnio 1444 osób. Stawia to USA na ponurej drodze do przyćmienia liczby ofiar z 2020 roku" - oceniła nowojorska stacja.

Radio zwróciło jednocześnie uwagę na to, że zdaniem ekspertów takich jak dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny prezydenta USA Joe Bidena, podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 może odwrócić kierunek pandemii.

Dyr. Jerzy FriedigerDyrektora szpitala w Krakowie niepokoi wzrost liczby różnych zakażeń u dzieci

Prawie 65 proc. Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki

W USA zaczęto już szczepić trzecią dawką najbardziej narażone na zakażenie osoby, a liczba hospitalizacji spowodowanych infekcją koronawirusem spada. - Najlepszym sposobem, aby zapewnić, że będziemy w dobrej sytuacji, gdy wejdziemy w zimę, będzie coraz więcej zaszczepionych ludzi - przekonywał Fauci w rozmowie z CNN.

Jak szacują Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, blisko 65 proc. Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Wojciech AndrusiewiczAndrusiewicz prognozuje szczyt IV fali koronawirusa. "Nawet 40 tys. zakażeń"

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: