Jakie będą rekomendacje ws. cmentarzy na 1 listopada? Minister Niedzielski o decyzjach

W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji z dnia na dzień - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski o rekomendacjach dot. ewentualnego zamknięcia cmentarzy 1 listopada. -Zabezpieczenia organizacyjne i zdrowotne nie uzasadniają podejmowania tak drastycznych decyzji - dodał.
Zobacz wideo Czy Narodowy Program Szczepień jest sukcesem?

Minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany w poniedziałek w Szczecinie o rekomendacje dotyczące 1 listopada i ewentualnego zamknięcia cmentarzy.

1 listopada. Co z wejściem na cmentarze?

- Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów - to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję - to była sytuacja ekstraordynaryjna - powiedział Niedzielski. -W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni - zapewnił szef MZ.

Szczepionka (zdjęcie ilustracyjne)Kraska o szczepionce przypominającej dla 30- i 40-latków: Kwestia czasu

- Nie mam na myśli tylko tego, że blisko 60 procent dorosłej populacji jest zaszczepiona, ale to, że w zasadzie na poziomie każdego województwa (...) mamy przygotowane bardzo szczegółowe plany rozwoju infrastruktury - dodał.

Minister zdrowia Adam Niedzielski: bez drastycznych decyzji

- W zależności od tego, jak będzie regionalnie wyglądało tempo wzrostu zakażeń, będą podejmowane decyzje (...) zwiększające dostępność łóżek covidowych - podkreślił minister zdrowia. - Nasze zabezpieczenie organizacyjne, ale też zdrowotne - mówię o zaszczepieniu - wydaje się elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji - dodał jednocześnie szef MZ. (PAP)

Autorki: Agata Zbieg, Małgorzata Miszczuk

agz/ misz/ mhr/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Koronawirus miesza się z grypą. 'Grozi nam twindemia' - alarmują lekarzeMinisterstwo Zdrowia: 684 nowe przypadki zakażenia. Brak ofiar śmiertelnych

Więcej o: