Wiceminister zdrowia podał nowe dane dot. zakażeń. "Trend wzrastający, czwarta fala stała się faktem"

- Liczba zakażeń wykrytych w ciągu doby kolejny raz przekroczyła tysiąc i czwarta fala staje się faktem - powiedział wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że bardzo niepokoi go wzrastająca liczba zgonów. W ostatniej dobie zarejestrowano 27 przypadków śmierci osób z COVID-19.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w Polskim Radiu, że w ciągu ostatniej doby wykryto 1208 nowych wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział. Oficjalne dane zostaną podane po godz. 10:30 w oficjalnym komunikacie dziennym resortu zdrowia.

To kolejny dzień z rzędu z tak dużą liczbą zakażeń. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o wykryciu 1234 nowych zakażeń koronawirusem. Było to o 352 więcej zakażonych osób niż w środę tydzień temu.

Wiceminister zdrowia podał dane dot. zakażeń. 27 osób z COVID zmarło

- Czwarta fala stała się faktem. Wczorajsza liczba przekroczyła 1000 przypadków. O tym już mówiliśmy od tygodnia, że to pewnie nastąpi i rzeczywiście nastąpiło - powiedział wiceminister. - Dzisiaj mamy 1208 przypadków, ten trend wzrastający zdecydowanie już w tej chwili się utrwalił. Jeżeli porównamy tydzień do tygodnia, to jest wzrost o 24 procent - dodał. 

Powiedział też, że w ciągu ostatniej doby zmarło 27 osób z COVID-19. - Ta liczba jeszcze bardziej mnie martwi. To liczby, które osobom niezaszczepionym, które się wahają, mają uzmysłowić to, że to może dotyczyć każdego z nas. Możemy trafić do szpitala, możemy umrzeć. Te osoby, które nie chcą się zaszczepić, powinny teraz zapisać się na szczepionkę. To jedyna broń - powiedział.

Liczba hospitalizacji przekroczyła 1600, w ciągu ostatniej doby przybyło 48. Podaję te liczby, żeby uzmysłowić, że codziennie tych pacjentów przybywa. Także na oddziałach intensywnej terapii

- skwitował.

Więcej o: