Ministerstwo Zdrowia: 363 zakażenia koronawirusem. Nikt nie zmarł

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 363 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym tygodniem to o 94 przypadki więcej. Najwięcej zachorowań jest w województwie mazowieckim.

363 nowe przypadki zakażenia i żadnych zgonów w związku z zakażeniem koronawirusem - to dane przekazane przez Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 20 września. Dla porównania, tydzień temu w poniedziałek odnotowano 269 nowych zakażeń. Nikt nie zmarł. 

Zobacz wideo Czy Narodowy Program Szczepień jest sukcesem?

Nowe przypadki zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (64), lubelskiego (42), małopolskiego (39), wielkopolskiego (29), łódzkiego (28), śląskiego (27), podkarpackiego (24), zachodniopomorskiego (24), pomorskiego (19), lubuskiego (14), podlaskiego (14), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (8), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (2). 

"9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - przekazał resort. 

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce wykryto 2 898 299 przypadków zakażenia koronawirusem, liczba ofiar śmiertelnych to natomiast 75 488. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 526 pacjentów, tym samym liczba ozdrowieńców zwiększyła się do 2 659 912.

W szpitalach przebywa łącznie 1070 osób zakażonych COVID-19, 113 z nich jest podłączonych do respiratorów. Kwarantanną objętych jest 79 325 osób, aktualnie choruje 162 899 osób.

Czy czeka nas kolejny lockdown? Rzecznik rządu: Takiego scenariusza nie mogę wykluczyć

W piątek rzecznik rządu Piotr Müller w Radiu Plus pytany był o to, czy jesienią możemy spodziewać się kolejnego lockdownu, czy może jest to scenariusz, który rząd całkowicie wyklucza.

- Tego nie mogę powiedzieć. Wręcz przeciwnie, mogę powiedzieć, że zawsze takie ryzyko istnieje - mówił rzecznik rządu. Przyznał też, że liczba zakażeń ciągle rośnie, co nie jest optymistycznym znakiem. - Natomiast my wyciągamy wnioski także z zeszłych doświadczeń, z ostatnich miesięcy, czy sprzed roku. Dlatego cała infrastruktura medyczna jest przygotowana do tego, żeby w razie czego tę zwiększoną liczbę zakażeń odpowiednio zabezpieczyć poprzez właściwą opiekę w szpitalach - powiedział Müller.

Według niego rząd nie wyklucza wprowadzenia lockdownu. - Mogą być rozwiązania sektorowe, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach. Dlatego apelujemy cały czas o szczepienie się [przeciw COVID-19 - red.], bo to jest jedyna bariera, która może przed tym zabezpieczyć - zaznaczał.

Więcej o: