Ministerstwo Zdrowia: 722 nowe przypadki zakażenia i 10 ofiar śmiertelnych

W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o wykryciu 722 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym tygodniem to o 212 przypadków więcej. Najwięcej zachorowań jest w województwie lubelskim.

722 nowe zakażenia i 10 zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w czwartek 16 września. Dla porównania przed tygodniem w czwartek 9 września wykryto 510 zakażeń, a 6 osób zmarło. 

Zobacz wideo Czy Narodowy Program Szczepień jest sukcesem?

Nowe przypadki zakażenia w czwartek 16 września dotyczą województw: lubelskiego (120), mazowieckiego (93), dolnośląskiego (64), małopolskiego (54), śląskiego (52), zachodniopomorskiego (50), podkarpackiego (47), łódzkiego (38), pomorskiego (36), wielkopolskiego (36), podlaskiego (31), kujawsko-pomorskiego (21), warmińsko-mazurskiego (20), lubuskiego (19), opolskiego (18), świętokrzyskiego (13).

"10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - uzupełnił resort. 

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce wykryto 2 895 947 zachorowań, liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła natomiast 75 464. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 434 pacjentów, w związku z czym liczba osób, uznawanych za ozdrowieńców zwiększyła się do 2 658 636.

W szpitalach przebywa 881 osób zakażonych COVID-19, 95 z nich jest podłączone do respiratora. Kwarantanną objętych jest obecnie 79 410 osób, aktualnie choruje z kolei 161 847 osób.

Tymczasowy szpital covidowy (zdjęcie ilustracyjne)Amerykański rząd wcześniej wiedział o COVID-19, ale "nie połączył kropek"

Lubelskie. Sztab kryzysowy w związku w koronawirusem

W środę w Lublinie zebrał się zespół zarządzania kryzysowego w związku z największym wskaźnikiem zachorowań w województwie w skali kraju - 0,68 na 10 tys. mieszkańców. Podczas zebrania sztabu wskazano kierunki działań, których celem ma być powstrzymanie rozwoju koronawirusa na Lubelszczyźnie. 

- Na wysoką liczbę zakażeń składa się fakt, że mamy 16 aktywnych ognisk. Część z nich dotyczy placówek oświatowo-wychowawczych i szkół. Mamy również przypadki zakażeń i ognisk w żłobkach, ale mamy również w zakładach pracy i w jednym z urzędów gmin - mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka podczas telekonferencji prasowej. 

Leopard (zdjęcie ilustracyjne)USA. W ogrodach zoologicznych szczepią zwierzęta podatne na COVID-19

Wojewoda przypomniał o obowiązku zachowania dystansu społecznego. - Zobowiązałem policję i służby sanitarne do wzmożonej aktywności, aby przypominać, uczulać, zwracać uwagę, jeżeli te przepisy nie są stosowane - mówił. Zgodnie z jego zapowiedziami kontynuowane będą akcje zachęcające do szczepień. Wskazał też, że na razie nie ma zapowiedzi ponownego wprowadzania nauczania zdalnego

Więcej o: