Ministerstwo Zdrowia: 767 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 21 osób zmarło

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o wykryciu 767 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym tygodniem to o 234 przypadków więcej. Najwięcej zachorowań wykryto w województwie lubelskim.

767 nowych zakażeń oraz 21 zgonów związanych z COVID-19 - takie dane w środę 15 września przekazało Ministerstwo Zdrowia. Przed tygodniem w środę 8 września resort informował o 533 przypadkach zakażenia i 11 przypadkach śmiertelnych. 

Zobacz wideo Czy Narodowy Program Szczepień jest sukcesem?

Nowe przypadki zakażenia w środę 15 września dotyczą województw: lubelskiego (144), mazowieckiego (106), małopolskiego (72), podkarpackiego (59), łódzkiego (54), wielkopolskiego (45), śląskiego (41), dolnośląskiego (37), zachodniopomorskiego (36), pomorskiego (35), podlaskiego (34), warmińsko-mazurskiego (27), kujawsko-pomorskiego (22), opolskiego (17), świętokrzyskiego (13), lubuskiego (8). 

"17 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - informował resort. 

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zachorowało 2 895 223 osoby, a liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 75 454. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 202 pacjentów i tym samym liczba ozdrowieńców zwiększyła się do 2 658 512.

W szpitalach znajduje się 823 osoby zakażone koronawirusem, 91 z nich jest podłączone do respiratora. Kwarantanną objętych jest obecnie 77 989 osób, a aktualnie chorych 161 257 osób.

Leopard (zdjęcie ilustracyjne)USA. W ogrodach zoologicznych szczepią zwierzęta podatne na COVID-19

Środową liczbę zakażeń na antenie Polskiego Radia 24 zapowiadał rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. -  Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. To jest o ponad 44 proc. więcej. Mamy 21 osób, które zmarły - przekazał. Jak dodał, "praktycznie wszystkie osoby, które teraz trafiają do polskich szpitali, to są osoby, które się nie zaszczepiły".

Minister Niedzielski: Rozpoczynamy akcję szczepień w szkołach

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej był pytany o zapowiadaną akcję szczepień przeciw COVID-19 w szkołach. - Rzeczywiście rozpoczynamy akcję szczepień. Na razie będziemy patrzyli, ile jest zebranych deklaracji - odpowiedział szef resortu.

Koronawirus (zdjęcie ilustracyjne)Premier Holandii: Znosimy obowiązek zachowywania 1,5 metra dystansu

Jak zaznaczył Niedzielski, nie ma jeszcze zbiorczej liczby, ile deklaracji złożyli rodzice, którzy chcą, by ich dzieci zostały zaszczepione.

- Rzeczywiście rozpoczynamy akcję szczepień. Na razie będziemy patrzyli, ile jest zebranych deklaracji - mówił. - Jeżeli by się okazało, że ona nie jest, powiedziałbym satysfakcjonująca z punktu widzenia obrony przed rozwojem epidemii, to oczywiście będziemy razem z Ministerstwem Edukacji i Nauki prowadzili kampanię, akcję - te wszystkie środki zachęcające, bo cały czas opieramy się założeniu o dobrowolności szczepienia - dodał Niedzielski.

Więcej o: