COVID-19 w USA. W ciągu jednego dnia zmarło więcej osób niż w zamachu na WTC

9 września, dwa dni przed rocznicą ataku terrorystycznego na USA, na COVID-19 zmarło więcej osób niż w zamachu. Fala zakażeń związana jest z szerzeniem się wariantu Delta.
Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

W czwartek w Stanach Zjednoczonych stwierdzono 170 460 przypadków zakażenia koronawirusem. Tego dnia zmarło 3 321 osób chorych na COVID-19. To więcej niż zginęło w czasie zamachu 11 września 2001 roku - wówczas życie straciło 2977 osób z ponad 90 krajów.

COVID-19 w Stanach ZjednoczonychCOVID-19 w Stanach Zjednoczonych Google

Epidemia koronawirusa w USA

W ostatnich dniach liczba wykrywanych zakażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych zaczęła spadać, jednak wciąż notuje się średnio prawie 150 tys. nowych infekcji i 1,5 tys. zgonów dziennie. W części stanów spowodowało to poważne przeciążenie szpitali.

Trwająca od lipca fala zakażeń jest związana z szerzeniem się wariantu Delta. Odcisnęła ona swoje piętno także na gospodarce. Wzrost liczby miejsc pracy był w sierpniu znacznie niższy od oczekiwanego.

Mimo wzrostu liczby szczepień w ostatnich tygodniach w pełni zaszczepionych jest nieco ponad połowa - około 53 proc. mieszkańców USA.

Więcej o: