Ministerstwo Zdrowia: 528 zakażeń koronawirusem i 8 ofiar śmiertelnych

W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o wykryciu 528 nowych zakażeń koronawirusem. Dla porównania tydzień temu liczba ta wynosiła 349.
Zobacz wideo Przewodniczący Porozumienia Rezydentów o ochronie zdrowia: Musimy coś zrobić. To jest ostatni moment

528 nowych zakażeń i 8 ofiar śmiertelnych - takie dane podało Ministerstwo Zdrowia w piątek 10 września. Tydzień temu (w piątek 3 września) w ciągu doby wykryto 349 nowych zakażeń, pięć osób zmarło. 

Aktualnie w szpitalach znajdują się 623 osoby zakażone koronawirusem, z czego 78 jest podłączonych do respiratora. Objętych kwarantanną jest 65 782 osób. Od początku wybuchu epidemii koronawirusem zaraziły się 2 892 642 osoby, 75 417 zmarło, a 2 657 981 pacjentów zostało uznanych za ozdrowieńców.

Podróże (zdjęcie ilustracyjne)UE usuwa sześć krajów z listy "bezpiecznych podróży". Będą ściślejsze kontrole

Koronawirus w Polsce. Najwięcej nowych przypadków w województwie mazowieckim

Nowe zakażenia pochodzą z województw: mazowieckiego (91), lubelskiego (69), małopolskiego (45), łódzkiego (43), dolnośląskiego (34), zachodniopomorskiego (34), podkarpackiego (31), pomorskiego (26), śląskiego (25), warmińsko-mazurskiego (23), wielkopolskiego (23), podlaskiego (21), kujawsko-pomorskiego (16), świętokrzyskiego (11), opolskiego (8) i lubuskiego (6). 

22 zakażenia to dane bez wskazania adresu.

Rzecznik rządu o obostrzeniach: Wydaje się, że obowiązujące restrykcje zostaną utrzymane

W czwartek rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że mimo zwiększającej się liczby zachorowań na COVID-19, rząd nie planuje do końca września wprowadzać zmian w obostrzeniach. - Wydaje się, że te obostrzenia, które w tej chwili obowiązują, te przepisy zostaną utrzymane - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, dodając, że program szczepień spowodował obniżenie liczby zachorowań. 

Równocześnie Müller zapewnił, że rząd jest przygotowany na scenariusz nagłego wzrostu zachorowań - w szpitalach zarezerwowane są miejsca dla pacjentów covidowych, pod uwagę brane są także ograniczenia sektorowe. Podkreślił przy tym, że z obecnych analiz nie wynika, by liczba zachorowań była tak duża, by wymusić ich wprowadzenie.

Szczepienie przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Moderna pracuje nad szczepionką, która chroni jednocześnie przed COVID-19 i grypą

Więcej o: