Ministerstwo Zdrowia: 183 nowe zakażenia koronawirusem. Zero przypadków śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek przekazało informacje o tym, że w ciągu ostatniej doby wykrytych zostało 183 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym tygodniem liczba zakażeń zwiększyła się o 32 osoby. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie zachodniopomorskim.

183 nowe przypadki zakażenia. Takie dane w poniedziałek 6 września przekazało Ministerstwo Zdrowia. Z informacji resortu wynika, że nie odnotowano żadnej ofiary w związku z COVID-19. Tydzień temu w poniedziałek 30 sierpnia wykryto 151 nowych zakażeń i również nie było żadnej ofiary śmiertelnej. 

Zobacz wideo Prezydent przeciw obowiązkowym szczepieniom. Dr Karauda komentuje

Nowe przypadki zakażenia w czwartek 2 września dotyczą województw: zachodniopomorskiego (27), mazowieckiego (22), podkarpackiego (20), śląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (13), łódzkiego (10), pomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), lubelskiego (9), dolnośląskiego 8, podlaskiego 8, świętokrzyskiego (5), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (1).

"1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną"- przekazał resort zdrowia. 

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zakażonych zostało 2 890 666 osób, a liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 75 379. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 271 pacjentów, w związku z czym liczba ozdrowieńców wzrosła do 2 657 745.

W szpitalach przebywa 529 osób zakażonych koronawirusem, 64 z nich jest podłączone do respiratora. Obecnie kwarantanną objętych jest 53 752 osób, a aktualnie chorych 157 542 osób.

Piotr SemkaSemka ciężko przeszedł COVID-19. "Albo się pan obudzi, albo nie"

Doktor Grzesiowski o seniorach: Już powinni znaleźć się w grupie uprawnionej do III dawki szczepienia

Naukowcy z Case Western Reserve University School of Medicine w Cleveland przeprowadzili badanie, w ramach którego przeanalizowano próbki krwi 120 pensjonariuszy domu opieki oraz 92 pracowników. Jak się okazało, sześć miesięcy po pełnym cyklu szczepienia spadek odporności przeciwko koronawirusowi wyniósł nawet 80 proc.

Wyniki badania skomentował dr Paweł Grzesiowski, pediatra, immunolog oraz ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19. Jak uznał, jest jeszcze za wcześnie, aby wszczynać alarm, ponieważ są to dopiero pierwsze wyniki badania.

- Niekoniecznie doszczepianie całego społeczeństwa jest najlepszym rozwiązaniem. Na pewno trzecią dawkę szczepienia powinni otrzymać seniorzy, osoby przewlekle chore oraz ewentualnie pracownicy służby zdrowia, ponieważ ciągle mają kontakt z chorymi - zaznaczył Grzesiowski w rozmowie z abczdrowie.pl. - Te osoby już teraz powinny znaleźć się w grupie pacjentów uprawnionych do otrzymania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 - dodał. Więcej na ten temat przeczytasz w materiale poniżej: 

dr n. med. Paweł GrzesiowskiGrzesiowski o seniorach: Już powinni znaleźć się w grupie uprawnionej do III dawki

Więcej o: