Michał Dworczyk: Nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw COVID-19

Nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw COVID-19 - zapewnił w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk pytany podczas internetowej części rozmowy w radiu RMF FM o akcję szczepień zauważył, że "dorośli Polacy nie są przyzwyczajeni i nie są przekonani do szczepień". - Tego rodzaju postawy społeczne nie zmieniają się w tydzień, miesiąc czy w kwartał. Tu potrzebna jest długotrwała akcja edukacyjna - zauważył minister.

Zobacz wideo Prezydent przeciw obowiązkowym szczepieniom. Dr Karauda komentuje

Michał Dworczyk o dalszym ciągu akcji szczepień. "Są tylko dwie możliwości"

Jak dodał, prawie 60 proc. dorosłych Polaków jest już zaszczepionych, a wśród osób powyżej 70 roku życia odsetek ten wynosi blisko 80 proc. Zaznaczył jednak, że jest to niewystarczające.

- Nie mamy co się oszukiwać, że nagle wymyślimy kolejną akcję promocyjną, bo akcji promocyjno-informacyjnych było już bardzo dużo i wszelkie możliwe sposoby, wykorzystywane też w innych krajach, były wykorzystane, że tu coś się zmieni - mówił szef KPRM.

- Są tylko dwie możliwości - jedna, to jest długofalowa akcja edukacyjna, ale tu nie będzie szybkich efektów. Jeśli ktoś chciałby szybki efekt, to są przymusowe szczepienia. My nie chcemy wprowadzać przymusowych szczepień - zapewnił Dworczyk.

autor: Rafał Białkowski

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: