Ministerstwo Zdrowia: 390 nowych zakażeń koronawirusem. 7 osób zmarło

Ministerstwo Zdrowia w czwartek poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykrytych zostało 390 zakażeń koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym tygodniem liczba zakażeń zwiększyła się o 139 osób. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwie małopolskim.

390 nowych zakażeń - takie dane w czwartek 2 września podało Ministerstwo Zdrowia. Jak wynika z danych przekazanych przez resort, zmarło 7 osób. Przed tygodniem w czwartek 26 sierpnia odnotowano 251 nowych zakażeń oraz trzy ofiary śmiertelne. 

Zobacz wideo Prezydent przeciw obowiązkowym szczepieniom. Dr Karauda komentuje

Nowe przypadki zakażenia w czwartek 2 września dotyczą województw: małopolskiego (58), mazowieckiego (47), lubelskiego (40), wielkopolskiego (40), łódzkiego (35), śląskiego (27), zachodniopomorskiego (22), pomorskiego (21), dolnośląskiego (19), kujawsko-pomorskiego (17), podkarpackiego (17), podlaskiego (11), opolskiego (10), świętokrzyskiego (10), warmińsko-mazurskiego (8), lubuskiego (4).

"4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - przekazał resort zdrowia. 

Szczepienia przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Szczepienia dzieci w szkołach - kiedy się odbędą? Jakie dokumenty?

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zakażonych zostało 2 889 412 osób, a liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 75 367. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 240 pacjentów, w związku z czym liczba ozdrowieńców wzrosła do 2 657 177.

W szpitalach przebywa 478 osób zakażonych koronawirusem, 56 z nich jest podłączone do respiratora. Obecnie kwarantanną objętych jest 51 690 osób, a aktualnie chorych 156 868 osób.

Minister zdrowia Adam Niedzielski o sytuacji epidemicznej w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski w środę 1 września był gościem "Porannej Rozmowy" RMF FM, podczas której wypowiedział się na temat obecnych statystyk dotyczących epidemii koronawirusa.

- Nie mamy dużej liczby zakażeń, ale te wzrosty delikatne nie są. Dziś [w środę 1 września - red.] będzie ponad 350 przypadków [zakażenia koronawirusem - red.], co oznacza ponad 50-procentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Może dobrze, że jest taki sygnał, który powinien nas zdyscyplinować i przypomnieć o tym, że pandemia cały czas jest z nami - powiedział szef resortu zdrowia. Zapowiedziany środowy odczyt w raporcie koronawirusowym Niedzielski określił "mocnym wejściem we wrzesień".

Adam NiedzielskiNiedzielski o 50-proc. wzroście zakażeń. "Mocne wejście pandemii we wrzesień"

Więcej o: