Ministerstwo Zdrowia: 366 nowych zakażeń koronawirusem i 13 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia przekazało w środę, że w ciągu ostatniej doby wykryto 366 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniej środy liczba zachorowań zwiększyła się o 132 osoby. To największy dzienny przyrost zakażeń od początku czerwca.

Liczba osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem, wynosi 2 657 082. W ciągu ostatniej doby zmieniła się liczba Polaków przebywających na kwarantannie - jest ich obecnie 52 777, co oznacza spadek względem poprzedniego dnia o 710 osób. Liczba zajętych respiratorów spadła o pięć do 55, a o 10 do 475 wzrosła liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że w skali kraju zajętych jest 7 proc. łóżek covidowych i 9 proc. respiratorów.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Koronawirus w Polsce. W środę 13 ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (47), małopolskiego (37), zachodniopomorskiego (32), śląskiego (31), podkarpackiego (28), podlaskiego (25), pomorskiego (25), dolnośląskiego (22), łódzkiego (21), lubelskiego (19), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), opolskiego (12), warmińsko-mazurskiego (12), świętokrzyskiego (9), lubuskiego (5). 10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Dzisiejsze dane to największy dobowy przyrost zakażeń od 9 czerwca 2021 r., kiedy potwierdzono 428 nowych przypadków.

Andrzej Duda Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej: Nie przewiduje się lockdownu

"Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 8 osób" - przekazał resort zdrowia. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w "Porannej Rozmowy" RMF FM, że dzisiejsza liczba zakażeń oznacza ponad 50-procentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego tygodnia. - Może dobrze, że jest taki sygnał, który powinien nas zdyscyplinować i przypomnieć o tym, że pandemia cały czas jest z nami - powiedział Niedzielski. Dodał, że nowe statystyki są "mocnym wejściem we wrzesień" i czwartą falę epidemii koronawirusa.

Szczepienia przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne) Szczepienia dzieci w szkołach - kiedy się odbędą? Jakie dokumenty?

Więcej o: