Ministerstwo Zdrowia: 285 nowych zakażeń koronawirusem i 5 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby wykryto 285 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniego wtorku liczba zachorowań zwiększyła się o 52 osoby. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wyzdrowiały z COVID-19, wzrosła o 30 - od początku epidemii jest to już 2 657 084  osób. Minionej doby zwiększyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 53 487 Polaków, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego dnia o 1 306 osób.

Liczba zajętych respiratorów wzrosła o cztery, a o 36 wzrosła liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 60 respiratorów i 465 łóżek, co przekłada się na 12 proc. zajętych respiratorów i 7 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Koronawirus w Polsce. We wtorek 5 ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (45), małopolskiego (37), lubelskiego (28), łódzkiego (28), zachodniopomorskiego (20), śląskiego (19), wielkopolskiego (18), podkarpackiego (16), podlaskiego (16), pomorskiego (15), dolnośląskiego (9), świętokrzyskiego (9), warmińsko-mazurskiego (9), kujawsko-pomorskiego (6), opolskiego (5), lubuskiego (2). 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Andrzej DudaDuda po posiedzeniu Rady Gabinetowej: Nie przewiduje się lockdownu

"Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby" - przekazał resort zdrowia. 

Ministerstwo Zdrowia ostrzega w ostatnich tygodniach, że jesteśmy u progu czwartej fali pandemii koronawirusa. Adam Niedzielski przekazał podczas briefingu prasowego, że na początku września - wraz z powrotem do normalnego poziomu mobilności i interakcji społecznych - liczba zakażeń wyniesie około 300 przypadków dziennie, ale już w połowie miesiąca należy spodziewać się przyspieszenia. Według Niedzielskiego pesymistyczny scenariusz zakłada nawet 15 tys. zakażeń dziennie. 

Laboratorium / zdjęcie ilustracyjneRPA. Zidentyfikowany nowy wariant SARS-CoV-2

Więcej o: