Ministerstwo Zdrowia: 204 zakażenia koronawirusem. Nie ma ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia przekazało w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby wykryto 204 zakażenia koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniej niedzieli liczba zachorowań zwiększyła się o 19 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem, wzrosła o 147 do 2 656 855. W ciągu ostatniej doby zmieniła się liczba Polaków przebywających na kwarantannie - jest ich obecnie 43 308, co oznacza spadek względem poprzedniego dnia o 2 203 osoby. Liczba zajętych respiratorów wzrosła o siedem, a o trzy do 403 spadła liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że w skali kraju zajętych jest 6 proc. łóżek covidowych i 9 proc. respiratorów.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Koronawirus w Polsce. W niedzielę nie ma ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (33), małopolskiego (30), śląskiego (17), podkarpackiego (15), podlaskiego (13), pomorskiego (13), wielkopolskiego (11), dolnośląskiego (10), łódzkiego (10), lubelskiego (9), kujawsko-pomorskiego (7), świętokrzyskiego (7), zachodniopomorskiego (7), lubuskiego (5), opolskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3). 10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

DLOLUGdańsk. 20 niezaszczepionych w szpitalu z z ciężkim przebiegiem COVID-19

"Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" - przekazał resort zdrowia. 

- Chcemy, aby w tej czwarte fali - która nieuchronnie do nas zmierza - przyjąć trochę inną metodologię liczenia i ew. restrykcji na danych obszarach - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie Polskiego Radia. Dodał, że przy wprowadzaniu obostrzeń brana pod uwagę będzie nie tylko liczba zakażeń, ale również odsetek osób zaszczepionych na danym obszarze. Wiele wskazuje na to, że obostrzenia będą wprowadzane na poziomie powiatów. 

Szczepienia. Zdjęcie ilustracyjneJest stanowisko Rady Medycznej ws. trzeciej dawki szczepionki

Więcej o: