Gdańsk. 20 niezaszczepionych osób trafiło do szpitala z ciężkim przebiegiem COVID-19

W Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku znajduje się obecnie 20 niezaszczepionych pacjentów z COVID-19, a lekarze oceniają przebieg ich choroby jako ciężki. Liczba pacjentów z koronawirusem w gdańskim szpitalu wciąż wzrasta.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 2 887 739 zakażeń koronawirusem. Zmarło 75 335 zakażonych osób.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Gdańsk. 20 niezaszczepionych osób jest w szpitalu. Chorują na COVID-19 z ciężkim przebiegiem

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku zajmuje się leczeniem pacjentów chorych na COVID-19. Obecnie w szpitalu znajduje się 20 niezaszczepionych pacjentów, którzy zakazili się koronawirusem i zachorowali na COVID-19. - To są też, niestety, stany ciężkie. Są osoby, które wymagają tlenoterapii. Mamy nadzieję, że wyjdą z tego szpitala i będą zdrowe. Natomiast to nie są osoby zaszczepione - mówi TVN24 Małgorzata Pisarewicz ze spółki Szpitale Pomorskie.

Małgorzata Pisarewicz poinformowała również, że liczba pacjentów stale rośnie. Jeszcze kilka dni temu w szpitalu przebywało 10 chorych na COVID-19. Obecnie jest tam 20 niezaszczepionych chorych pacjentów. Pisarewicz dodała, że wśród pacjentów, są osoby zakażone z wariantem Delta koronawirusa.

Przedsiębiorca Przedsiębiorca "zweryfikuje zdrowie" pracownika i klienta. Projekt rządu

Niezaszczepieni pacjenci, którzy znajdują się w gdańskim szpitalu, są w grupie wiekowej 40-60 lat. To wśród nich dominuje wariant Delta. - Obserwujemy, że przebieg choroby jest trudniejszy i postępuje ona szybciej. Pacjenci potrzebują większej podaży tlenu, aby utrzymać odpowiednią saturację - wyjaśnia Radiu Zet Hanna Goworowska, lekarka kierująca oddziałem zakaźnym w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy.

Koronawirus. Rośnie liczba zakażeń SARS-CoV-2

W Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 258 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby.

Poprzedniego dnia (w czwartek 26 sierpnia) wykonano 37 849 testów na obecność wirusa. Najwięcej nowych zakażeń wykryto w województwach: mazowieckim - 51, pomorskim - 26 i podkarpackim - 24, a najmniej w województwie lubuskim - 3.

Liczba ozdrowieńców wzrosła od 26 sierpnia o 225. W sumie w Polsce jest 2 656 635 osób, które przeszły zakażenie koronawirusem.

Wiceminister Waldemar KraskaWiceminister zdrowia: Groźba obostrzeń może być mobilizująca do szczepień

Rada Medyczna do końca tygodnia ma wydać rekomendacje w sprawie podawania trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Rząd rozważa również podawanie trzeciej dawki osobom chorym.

Więcej o: