Koronawirus w Polsce. Rekomendacja ws. trzeciej dawki szczepionki pojawi się we wtorek lub środę

Oficjalna rekomendacja w sprawie podawania trzeciej dawki szczepionki pojawi się dzisiaj lub jutro - powiedział we wtorek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Waldemar Kraska przypomniał, że w poniedziałek obradowała Rada Medyczna z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Trzecia dawka szczepionki przeciwko COVID-19? "Oficjalna informacja albo dzisiaj albo jutro"

Wiceminister zdrowia przyznał we wtorek 24 sierpnia, że w rozmowach pojawił się temat obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla poszczególnych grup zawodowych. - O tym wczoraj była dość żywa dyskusja na Radzie Medycznej, o szczepieniach pewnych grup, szczególnie grup narażonych na zakażenie i ewentualną hospitalizację i śmierć - sprecyzował.

Dodał, że dyskutowano także na temat podawania trzeciej dawki szczepionki. - Wielu profesorów się na ten temat wypowiadało. Wielu profesorów także jest zgodnych, więc myślę, że ta oficjalna informacja albo dzisiaj albo jutro zostanie państwu przedstawiona - poinformował Waldemar Kraska.

Mateusz MorawieckiPremier Mateusz Morawiecki pojawi się na granicy polsko-białoruskiej

Regionalizacja obostrzeń - istotna będzie także liczba wyszczepienia mieszkańców

Zaznaczył, że rząd rozważa także wprowadzenie obostrzeń w regionach, gdzie najmniej osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19.

- Prawdopodobnie taka regionalizacja będzie musiała nastąpić, jeżeli ta czwarta fala (nadejdzie - PAP) - mówił. Zastrzegł, że wprowadzając obostrzenia rząd nie będzie opierał się tylko na liczbie nowych przypadków zakażenia koronawirusem w danym regionie, ale też na poziomie wyszczepienia jego mieszkańców.

Koronawirus (zdjęcie ilustracyjne)Ministerstwo Zdrowia: 233 zakażenia koronawirusem i 8 ofiar śmiertelnych

Wiceminister zdrowia poinformował też, że na razie nie ma decyzji o wprowadzaniu obostrzeń dla wszystkich osób niezaszczepionych.

Autor: Iwona Żurek (PAP).

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: