Włochy. Ponad 90 procent osób na reanimacji w rzymskim szpitalu to niezaszczepieni

Niezaszczepieni stanowią znaczną większość pacjentów wymagających reanimacji w szpitalu zakaźnym w Rzymie. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa obecnie prawie 500 Włochów.

94 procent chorych na COVID-19 przebywających na reanimacji w rzymskim szpitalu zakaźnym Spallanzani to osoby w ogóle niezaszczepione lub tylko po jednej dawce preparatu - poinformowano w sobotnim biuletynie placówki.

Dane z rzymskiego szpitala, jak się zauważa, potwierdzają skuteczność szczepień także w przypadku dominującego obecnie we Włoszech wariantu koronawirusa - Delta.

Krajowy Instytut Służby Zdrowia odnotował zaś wzrost zakażeń koronawirusem w grupie wiekowej powyżej 40 lat, szczególnie w przedziale 50-59 lat, po raz pierwszy od maja. W minionym tygodniu zwolniło się natomiast tempo wzrostu infekcji u osób w wieku od 10 do 29 lat. Średni wiek zakażonych wzrósł do 32 lat.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Ostatniej doby zanotowano we Włoszech 45 zgonów na COVID-19 i 7470 przypadków zakażeń wykrytych w 255 tys. testów - podało ministerstwo zdrowia. Bilans zmarłych od początku pandemii wzrósł w kraju do 128 728.

Do szpitali trafiło następnych ponad 50 osób, w tym 11 na intensywną terapię, gdzie łącznie przebywa 466 chorych na COVID-19. Obecnie zakażonych koronawirusem jest co najmniej 133 tys. osób.

PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: