Teksas. Wzrost zakażeń koronawirusem. Przepełnione oddziały intensywnej terapii

Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w Teksasie. Coraz więcej osób chorych na COVID-19 wymaga hospitalizacji. W całym stanie pozostały już tylko 322 wolne łóżka na oddziałach intensywnej terapii.
Zobacz wideo Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Decydować będzie poziom wyszczepienia

Stanowy Departament Służby Zdrowia (DSHS) podkreślił, że w Teksasie toczy się "jedna z najcięższych walk" z koronawirusem. Według danych, w środę hospitalizowanych z powodu wirusa było ponad 12 400 osób, czyli ponad 1500 więcej niż tydzień wcześniej - w ubiegłą środę było ich 10 791. Na oddziałach intensywnej terapii zaczyna brakować łóżek, pracownicy szpitali szukają miejsc dla swoich pacjentów w innych placówkach, ale znalezienie ich często jest niemożliwe.

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Horban: Jesteśmy bardzo blisko tegoObostrzenia dla niezaszczepionych? Horban: Jesteśmy bardzo blisko tego

Departament Służby Zdrowia zachęca do szczepień

DSHS zachęca mieszkańców Teksasu do szczepienia się przeciwko COVID-19. Jak zaznacza, w całym stanie pozostało już tylko 322 wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii. "Pełne zaszczepienie zapobiega prawie wszystkim przypadkom ciężkiego przebiegu choroby, hospitalizacji i śmierci" - podkreślił departament.

Według danych stanowych, prawie 66 proc. Teksańczyków, którzy kwalifikują się do szczepienia, otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 54,7 proc. jest w pełni zaszczepionych. Najmniej zaszczepionych jest wśród młodych osób - informuje CNN. Eksperci podkreślają, że tylko szczepienia we wszystkich grupach wiekowych są sposobem na powstrzymanie pandemii COVID-19. Dzieci w wieku poniżej 12 lat nie kwalifikują się jeszcze do szczepień, a to właśnie wśród nich notuje się najwięcej hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem.

Tymczasem w Teksasie trwają protesty zachęcające do noszenia maseczek, m.in. w szkołach. "Zatrzymaj rozprzestrzenianie się wirusa. Załóż maskę" - głoszą transparenty manifestujących.

Szpital covidowy (zdjęcie ilustracyjne)Kraska: Ochrona zdrowia jest przygotowana na czwartą falę koronawirusa

Więcej o: