Ministerstwo Zdrowia: 211 nowych zakażeń koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, że w ciągu ostatniej doby wykryto 211 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniej soboty liczba zachorowań zwiększyła się o 30 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie podlaskim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 169 - od początku epidemii jest to już 2 655 183 osób. Minionej doby zmniejszyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 65 896 Polaków, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego dnia o 576 osób.

Liczba zajętych respiratorów pozostała na tym samym poziomie, a o sześć wzrosła liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 46 respiratorów i 315 łóżek, co przekłada się na 7 proc. zajętych respiratorów i 5 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Koronawirus w Polsce. W sobotę 2 ofiary śmiertelne

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: podlaskiego (27), mazowieckiego (24), śląskiego (24), małopolskiego (19), wielkopolskiego (18), podkarpackiego (15), dolnośląskiego (14), pomorskiego (14), lubelskiego (11), kujawsko-pomorskiego (9), zachodniopomorskiego (7), świętokrzyskiego (6), łódzkiego (5), opolskiego (4), lubuskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1). 

Szczepionka przeciw COVID-19 firmy ModernaMZ: Osoby powyżej 12 roku życia mogą być szczepione preparatem Moderny

"Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. 2 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" - przekazał resort zdrowia. 

- W najbliższych dwóch tygodniach liczba zakażonych koronawirusem nie będzie przyrastała lawinowo. Gdy Polacy wrócą z urlopów i dzieci pójdą do szkół, może być ich zdecydowanie więcej - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk podkreślił, że już dziś obserwujemy wzrost zlecanych testów. Dodał, że "czwarta fala już puka do naszych granic".

Epidemia koronawirusa (zdjęcie ilustracyjne)MZ: Zaledwie 0,67 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych

Więcej o: