Ministerstwo Zdrowia: 122 nowe zakażenia koronawirusem i żadnej ofiary śmiertelnej

Ministerstwo Zdrowia przekazało w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby wykrytych zostało 122 nowych zakażeń koronawirusem. Nie było ofiar śmiertelnych. W porównaniu do danych z poprzedniej niedzieli, liczba zachorowań zwiększyła się o 31 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na dzień 8 sierpnia 2021 roku liczba ozdrowieńców wynosi 2 654 483 osób, zajętych jest 310 łóżek, z kolei wolnych zostało 6 058 łóżek. Zajętych respiratorów jest 48, a dostępnych 585. Na kwarantannie przebywa obecnie 71 091 osób.

Zobacz wideo Podpalenie punktu szczepień w Zamościu. Premier zapowiada konsekwencje

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

122 nowych zakażeń - takie dane podało Ministerstwo Zdrowia w niedzielę 8 sierpnia. Tydzień temu (w niedzielę 1 sierpnia) w ciągu doby wykryto 91 nowych zakażeń i nie było ofiar śmiertelnych.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem wykryto na terenie województw: małopolskiego (21), mazowieckiego (14), śląskiego (13), lubelskiego (10), podkarpackiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), łódzkiego (4), podlaskiego (4), lubuskiego (2), świętokrzyskiego (2), dolnośląskiego (1), opolskiego (1).

"Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" - dodaje resort. Ogólna liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii w Polsce wynosi 2 884 098, a liczba zmarłych - 75 285.

Protesty we FrancjiFrancja. 240 tys. osób protestowało przeciwko przepustkom sanitarnym

Rzecznik MZ: Przypadek wariantu Lambda w Polsce

W województwie pomorskim wykryto przypadek zakażenia wariantem Lambda. - Mieliśmy cztery przypadki wariantu Lambda, jednak w związku ze zmianą opisu przypadku mutacji Lambda w międzynarodowym rejestrze GISAID (bazie gromadzącej globalne dane o genomie koronawirusa - red.) trzy przypadki zostały przypisane do innych mutacji. Jest to decyzja prowadzących rejestr GISAID - poinformował rzecznik MZ. - Mamy więc dotychczas jeden przypadek i nie jest to przypadek aktywny - dodał.

Trzecia fala koronawirusa w BirmieBirma. Kryzys zdrowotny, "mieszkańcy w desperacji wywieszają flagi"

Więcej o: