Ministerstwo Zdrowia: 176 nowych zakażeń koronawirusem i 6 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia przekazało w czwartek, że w ciągu ostatniej doby wykryto 176 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniego czwartku liczba zachorowań zwiększyła się o dziewięć osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie małopolskim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 116 - od początku epidemii jest to już 2 654 097 osób. Minionej doby zwiększyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 74 265 Polaków, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego dnia o 1 017 osób.

O trzy zwiększyła się liczba zajętych respiratorów, a o sześć liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 42 respiratorów i 298 łóżek, co przekłada się na 7 proc. zajętych respiratorów i 4 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Koronawirus w Polsce. W czwartek 6 ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: małopolskiego (36), mazowieckiego (21), dolnośląskiego (19), lubelskiego (15), śląskiego (15), kujawsko-pomorskiego (8), zachodniopomorskiego (8), łódzkiego (7), wielkopolskiego (7), podkarpackiego (6), podlaskiego (5), pomorskiego (5), świętokrzyskiego (5), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (1). 12 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Waldemar KraskaWiceminister zdrowia o trzeciej dawce szczepionki. "Na razie brak deyczji"

"Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, a 2 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" - przekazał resort zdrowia. 

- Realizuje się scenariusz dominacji wariantu Delta, który jest realnym zagrożeniem pod kątem generowania nowych zakażeń - powiedział w środę podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału w zakażeniach wariantu Delta. Niedzielski zapowiedział również, że do poziomu 1000 zakażeń dziennie w skali kraju nie będą wprowadzane nowe obostrzenia.

Zdjęcie ilustracyjneOk. 30 proc. nastolatków w wieku 12-18 lat po co najmniej jednej dawce

Więcej o: