Niedzielski o Kowalskim, Siarkowskiej i Braunie: Biorą na siebie odpowiedzialność, która ich przerasta

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się podczas środowego briefingu do niedawnych akcji posłów Janusza Kowalskiego, Anny Marii Siarkowskiej i Grzegorza Brauna; polityków, którzy podsycają antyszczepionkowe nastroje.

Po godzinie 13 w środę 4 sierpnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Adama Niedzielskiego. Przedstawiciele resortu zdrowia mówili m.in. o atakach na punkty szczepień oraz o tym, w jaki sposób będą podejmowane decyzje dotyczące ewentualnych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną. Pod koniec briefingu Adam Niedzielski został zapytany o polityków, którzy podsycają nastroje antyszczepionkowe. Dziennikarz, który zadał to pytanie, wymienił trzy nazwiska - Janusz Kowalski, Anna Maria Siarkowska, Grzegorz Braun. Komentarz ministra był krótki

- Biorą na siebie ogromną odpowiedzialność i moim zdaniem odpowiedzialność, która ich przerasta - powiedział Adam Niedzielski. 

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

"Interwencje poselskie" polityków PiS w domu dziecka

Przypomnijmy, że w lipcu dwoje posłów klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości pojechało z "interwencją" do domu dziecka w Nowym Dworze Gdańskim. Byli to Anna Maria Siarkowska i Janusz Kowalski. Politycy informowali, że ich akcja ma związek z doniesieniami o "zmuszaniu" dzieci do szczepień przeciwko COVID-19 bez informowania o tym ich "przedstawicieli ustawowych, opiekunów prawnych". Kiedy Siarkowska i Kowalski przyjechali do domu dziecka, placówka była zamknięta, dlatego złożyli wniosek o przeprowadzenie kontroli wyjaśniającej sprawę.

Mikołaj Pawlak"Operowanie igłą" i "eksperymentowanie". Tak rządzący szkodzą szczepieniom

Grzegorz Braun z Konfederacji miał z kolei wtargnąć do biura prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorza Cessaka, twierdząc, że przeprowadza kontrolę poselską. Polityk i towarzyszące mu osoby miały domagać się wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia.

- Wtargnięto do mojego gabinetu na siłę. To źle, że takie sytuacje są podsycane przez parlamentarzystów, bo to jest kwestia dyskusji na temat tego, jak są przeprowadzane badania kliniczne - komentował szef URPL.

Cessak składa zawiadomienie do prokuratury na BraunaCessak składa zawiadomienie do prokuratury na Brauna

Więcej o: