Ministerstwo Zdrowia: 164 przypadki zakażenia i 4 ofiary śmiertelne

W środę 4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykrytych zostało 164 zakażenia koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniej środy liczba zachorowań zwiększyła się o 26 osób. Najwięcej nowych przypadków wykryto w województwie mazowieckim.

164 nowe przypadki zakażenia i 4 zgony spowodowane COVID-19 - o takich danych w środę 4 sierpnia poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Przed tygodniem, w środę 28 lipca - zgodnie z informacjami resortu - wykryto 138 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 osoby. 

Zobacz wideo Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Decydować będzie poziom wyszczepienia

Nowe przypadki zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (29), małopolskiego (27), lubelskiego (12), podlaskiego (11), śląskiego (11), kujawsko-pomorskiego (10), łódzkiego (9), podkarpackiego (9), pomorskiego (9), dolnośląskiego (7), mazowieckiego (29), małopolskiego (27), lubelskiego (12), podlaskiego (11), śląskiego (11), kujawsko-pomorskiego (10), łódzkiego (9), podkarpackiego (9), pomorskiego (9), dolnośląskiego (7).

"8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zakażonych zostało 2 883 448 osób, a liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 75 269. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 105 pacjentów, w związku z czym liczba ozdrowieńców wzrosła do 2 653 981.

Mobilny punkt szczepień (zdjęcie ilustracyjne)Dane i wiedza medyczna rozbrajają "argumenty" antyszczepionkowców

W szpitalach przebywają 292 osoby zakażone koronawirusem, 39 z nich jest podłączonych do respiratora. Obecnie kwarantanną objętych jest 72 282 osoby, a aktualnie chorych 154 198 osób.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia o obostrzeniach: Mogą nie objąć osób zaszczepionych

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Polsat News nie wykluczał, że w przypadku wprowadzania ewentualnych obostrzeń epidemicznych, byłyby one "zdejmowane z osób zaszczepionych". - Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny, to może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym - mówił

- W pierwszej kolejności te regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, tam będzie największa transmisja wirusa i te regiony na samym początku będą objęte obostrzeniami - zapowiadał rzecznik.

Kolejka do punktu szczepień w MiamiUSA. W szpitalach kilkadziesiąt tys. osób z COVID. 95 proc. to nieszczepieni

Wojciech Andrusiewicz dodał, że "niewykluczone, że wejdzie przepis, który będzie umożliwiał osobom zaszczepionym normalne poruszanie się, korzystanie ze wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do osób, które się nie zaszczepią".

- Byłoby to pewnie na zasadzie, że wprowadzamy restrykcje dla wszystkich, ale zdejmujemy je z osób zaszczepionych, ponieważ są to osoby bezpieczne. Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny, to może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym - wyjaśniał.

Więcej o: