Rzecznik resortu zdrowia o ewentualnych obostrzeniach: Mogą nie objąć osób zaszczepionych

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz nie wykluczył w rozmowie z Polsat News, że w przypadku wprowadzania ewentualnych obostrzeń, byłyby one "zdejmowane z osób zaszczepionych". - Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny, to może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym - wyjaśnił.

- W pierwszej kolejności te regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, tam będzie największa transmisja wirusa i te regiony na samym początku będą objęte obostrzeniami - zapowiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jak dodał, "niewykluczone, że wejdzie przepis, który będzie umożliwiał osobom zaszczepionym normalne poruszanie się, korzystanie ze wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do osób, które się nie zaszczepią".

Byłoby to pewnie na zasadzie, że wprowadzamy restrykcje dla wszystkich, ale zdejmujemy je z osób zaszczepionych, ponieważ są to osoby bezpieczne. Tu nie ma mowy o żadnej segregacji. Jeżeli ktoś jest bezpieczny, to może chodzić i uczestniczyć w życiu społecznym

- wyjaśnił.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Koronawirus. Szczepienia w Polsce

Ponad 17,5 miliona Polaków jest już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu na profilu #szczepimysię.

We wtorek poinformowano o 164 nowych zakażeniach koronawirusem. Do tej pory w naszym kraju zarejestrowano 2 883 284 zakażeń. Z oficjalnych statystyk wynika, że zmarło 75 265 osób.

Więcej o: