Ministerstwo Zdrowia: 164 zakażenia koronawirusem i 4 ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia przekazało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby wykryto 164 zakażenia koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniego wtorku liczba zachorowań zwiększyła się o 58 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie małopolskim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 34 - od początku epidemii jest to już 2 653 934 osób. Minionej doby zwiększyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 77 004 Polaków, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego dnia o 597 osób.

O dwa zwiększyła się liczba zajętych respiratorów, a o 23 liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 40 respiratorów i 295 łóżek, co przekłada się na 6 proc. zajętych respiratorów i 4 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Koronawirus w Polsce. We wtorek 4 ofiary śmiertelne

Nowe przypadki zakażeń dotyczą: małopolskiego (35), mazowieckiego (22), śląskiego (19), łódzkiego (12), podkarpackiego (10), wielkopolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (7), podlaskiego (7), dolnośląskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), warmińsko-mazurskiego (5), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1). 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Prof. Krzysztof Simon tłumaczy się z udziału w reklamie maseczek (na zdjęciu prof. Simon)Prof. Simon o zachowaniu antyszczepionkowców: Tak wygląda upadek moralny

"Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby" - przekazał resort zdrowia. 

- Spodziewamy się, że w połowie sierpnia nastąpi pewne przyspieszenie zakażeń. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z dziennikiem "Fakt". Dodał, że optymistyczny scenariusz zakłada około tysiąc zakażeń dziennie. To, który scenariusz się ziści, zależy według Niedzielskiego od tego, ile osób zaszczepi się przeciw koronawirusowi. 

Grzegorz CessakPrezes URPL o "wtargnięciu" Brauna do jego gabinetu. "Skupiono się na show"

Więcej o: