Zamość. Wszystkie punkty szczepień ze wzmocnionym nadzorem policji

W Zamościu wszystkie punkty szczepień - stacjonarne i mobilne - zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji - poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda poinformował, że wszystkie punkty szczepień na terenie województwa zostaną "zabezpieczone" przed atakami wandalizmu - dotyczy to punktów stacjonarnych i mobilnych. Nadzór nad ich bezpieczeństwem ma wzmocnić policja.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Robert Gmitruczuk wyjaśnił, że po ataku na punkt szczepień w Zamościu zorganizowano zastępczy punkt, w którym będzie można kontynuować szczepienia mieszkańców miasta. Jak wyjaśnił, są do niego dowożone szczepionki, te, które przechowywano w zaatakowanym punkcie, zostały zniszczone.

Wicewojewoda zachęcał mieszkańców, by nie rezygnowali ze szczepień. "Te punkty są bezpieczne i zabezpieczone przez odpowiednie służby" - zapewnił.

Morawiecki o wydarzeniach w Zamościu: "Bandycki atak"

Na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Zamościu doszło do "bandyckiego aktu". "Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień" - powiedział.

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek powiedział PAP, że do pożarów doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Najpierw ogień pojawił się w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a potem w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. "Według wstępnych ustaleń sprawca wybił tam szybę w podpiwniczeniu i podpalił wnętrze" – powiedział Fijołek.

Zaznaczył, że w pożarach nikt nie ucierpiał. Policja poszukuje sprawcy podpaleń.(PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: