Ministerstwo Zdrowia: 91 nowych zakażeń koronawirusem. Nie ma ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia przekazało w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby wykryto 91 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniej niedzieli liczba zachorowań zwiększyła się o 9 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wygrały walkę z koronawirusem, wzrosła o 107 do 2 653 807. W ciągu ostatniej doby zmieniła się liczba Polaków przebywających na kwarantannie - jest ich obecnie 77 828, co oznacza spadek względem poprzedniego dnia o 1 966 osób. Liczba zajętych respiratorów wzrosła o jeden do 36, o jeden do 277 spadła z kolei liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że w skali kraju zajętych jest 4 proc. łóżek covidowych i 5 proc. respiratorów.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Koronawirus w Polsce. W niedzielę nie ma ofiar śmiertelnych 

Nowe przypadki zakażeń dotyczą: mazowieckiego (16), podkarpackiego (11), małopolskiego (10), śląskiego (10), lubelskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), dolnośląskiego (4), łódzkiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (3), opolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego(1), lubuskiego (0). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Adam Niedzielski, minister zdrowiaNiedzielski o handlu certyfikatami szczepień: To skrajna nieodpowiedzialność

"Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami również nie zmarła żadna osoba" - przekazał resort zdrowia. 

- Jeśli będzie trzeba, to w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni będziemy podejmować restrykcyjne kroki - zapowiedział w sobotę we Wrocławiu premier Mateusz Morawiecki. Premier wyjaśnił, że rząd stara się obecnie maksymalnie zachęcić do szczepień przeciw COVID-19 na zasadzie dobrowolności. Jeśli jednak nie dojdzie do zwiększenia tempa szczepień, to rząd może przyjąć inną strategię.

wakacje (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje 2021 a czwarta fala pandemii. Gdzie podróżować, jakich krajów unikać?

Więcej o: