Mazowieckie. W niedzielę w 10 parafiach odbędą się szczepienia przeciwko COVID-19

W niedzielę w dziesięciu parafiach na Mazowszu odbędą się szczepienia przeciwko COVID-19 - poinformował w czwartek PAP zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego. Chętni będą się mogli zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Akcja szczepień w dziesięciu parafiach na terenie Mazowsza została zorganizowana przez Wojewodę Mazowieckiego. Jak poinformowano, szczepienia będą się odbywały w godzinach od 8 do 15. W każdym z punktów będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

Zobacz wideo Czy przed szczepieniem na COVID-19 i po nim można spożywać alkohol?

Konstanty Radziwiłł: Szczepienie jest jedyną szansą, że wirus wyginie

"Szczepienie jest jedyną formą walki z wirusem, jedyną szansą, że wirus wyginie i nie będzie już nikogo zabijał. Nie wiemy, w jakiej formie przyjdzie czwarta fala. Czy będzie wymagała bardziej ścisłej izolacji, zamknięcia znowu ludzi w domach, zamknięcia szkół i gospodarki. Ile istnień zabierze. Dlatego ważne jest, aby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców naszej parafii, naszej gminy, naszego województwa, kraju, wreszcie świata - seniorzy, osoby dorosłe i młodzież" - powiedział cytowany w komunikacie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Apelował także, by zachęcać swoich bliskich i znajomych do poddania się szczepieniu.

Grecja (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje w Grecji. ECDC odradza podróże m.in. na Mykonos, Santorini i Rodos

Punkty szczepień będą działały w najbliższą niedzielę przy dziesięciu parafiach: w Zbuczynie, Wiśniewie, Łopacinie, Klukowie, Staroźrebach, Gozdowie, Łęgu Starościńskim, Lipnikach, Jastrzębiu i w Głowaczowie.

Według danych z czwartku, w całym kraju jest 17 mln osób w pełni zaszczepionych. Osób w pełni zaszczepionych na Mazowszu jest prawie 2,5 mln.

Autor: Marcin Chomiuk

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Komendant główny policji Jarosław SzymczykPolicja: Zero tolerancji dla przeciwników programu szczepień łamiących prawo

Więcej o: