Ministerstwo Zdrowia: 106 zakażeń koronawirusem i siedem ofiar śmiertelnych

We wtorek Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano w województwie małopolskim.
Zobacz wideo Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Decydować będzie poziom wyszczepienia

106 nowych zakażeń i siedem ofiar śmiertelnych - takie dane podało Ministerstwo Zdrowia we wtorek 27 lipca. Tym samym od początku epidemii koronawirusem zakażonych zostało 2 882 327 osób, a 75 249 zmarło na COVID-19. Dla porównania tydzień temu resort informował o 104 zakażonych i czterech ofiarach.

O 48 do 2 653 407 wzrosła liczba pacjentów, którzy zostali wyleczeni z choroby. Na kwarantannie przebywa nieco ponad 84 tys. Polaków. W szpitalach znajduje się 309 zakażonych koronawirusem. 46 z nich wspomaganych jest respiratorami. Dla pacjentów covidowych zostało wolnych 95,01 proc. łóżek i 92,46 proc. respiratorów. 

Szczepienia przeciwko COVID-19 Nieoficjalnie: Rozważany jest obowiązek szczepień dla wybranych grup

Koronawirus w Polsce. Najmniej zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim. 

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: małopolskiego (20), dolnośląskiego (11), mazowieckiego (11), śląskiego (11), łódzkiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (5), lubelskiego (4), lubuskiego (4), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (4), wielkopolskiego (3) i kujawsko-pomorskiego (1). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

"Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6" - dodaje resort. 

W Polsce wykonano już ponad 33,7 mln szczepień. W pełni zaszczepionych - czyli osób, które przyjęły jednodawkowy preparat J&J lub dwie dawki szczepionek Pfizer, Moderna i Astra Zeneca - jest ponad 16,9 mln osób. W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zbliżamy się do zaszczepienia przeciw COVID-19 blisko 60 proc. osób w Polsce. W grupie wiekowej powyżej 70 lat parametr ten jest już bardzo dobry i wynosi prawie 80 proc. pełnego zaszczepienia.

Dr Paweł Grzesiowski Dr Grzesiowski: Traktując szczepienie jako luksus, wysyłamy niedobry sygnał

Więcej o: