Posłanka interweniuje po ataku na punkt szczepień: Rządzie, przestań flirtować z antyszczepionkowcami

- Awantura przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim to skandal - oświadczyła wiceszefowa klubu Lewicy Beata Maciejewska. W poniedziałek polityczka zwróciła się z pytaniem do Komendanta Głównego Policji, czy osobom, które zaatakowały punkt szczepień zostały postawione zarzuty.

W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury między grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Grupa, która chciała się dostać do punktu szczepień, miała logo organizacji "Polskie Żółte Kamizelki", która m.in. publikuje informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Maciejewska o incydencie w Grodzisku Mazowieckim: To skandal. Zwróciłam się do Komendanta Głównego Policji

Musiała interweniować policja. Zatrzymano dwie osoby w związku z tą interwencją - jedną ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karalnych wobec policjantów. Po przeprowadzeniu czynności osoby te zostały zwolnione. Pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu - według informacji policji - rozeszły się.

Incydent przed punktem szczepień w Grodzisku MazowieckimAntyszczepionkowcy chcieli wedrzeć się do punktu szczepień w Grodzisku

Na konferencji prasowej Maciejewska oceniła, że "to, co stało się w Grodzisku Mazowieckim, to jest skandal". - Został przez hordę antyszczepionkowców zaatakowany punkt szczepień. Ludzie, którzy sami się nie szczepią i zagrażają naszemu bezpieczeństwu publicznemu, teraz zaczęli atakować punkty, do których przychodzą Polki i Polacy, którzy dbają o swoje zdrowie, a także o zdrowie publiczne - powiedziała posłanka Lewicy.

Poinformowała, że zwróciła się z pytaniem do Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, czy osobom, które zaatakowały punkt szczepień, zostały postawione zarzuty karne. - A druga sprawa, to czy będą kontrole przed takimi punktami, czy będzie większa liczba policji przed punktami szczepień - dodała Maciejewska.

"Apeluję do rządu - przestańcie zajmować się sianiem fake newsów, przestańcie flirtować z antyszczepionkowcami"

Przekonywała, że rząd powinien przez całą dobę mówić o zaletach szczepienia przeciw Covid-19. - Idzie czwarta fala i albo postawimy tej czwartej fali pandemii tamę, albo ta czwarta fala znowu nas zatopi, a nie możemy sobie na to pozwolić - podkreśliła wiceszefowa klubu Lewicy.

- Apeluję dzisiaj do rządu - przestańcie zajmować się sianiem fake newsów, przestańcie flirtować z antyszczepionkowcami, zajmijcie się zdrowiem publicznym Polek i Polaków - powiedziała Maciejewska pod adresem rządzących.

Według podanych w poniedziałek na rządowych stronach danych, w Polsce wykonano dotąd 33 770 147 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 16 986 230 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz drugą dawką innych preparatów). 

PAP, autor: Karol Kostrzewa/kos/mok/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: