Niedzielski odwiedzi Jeżowe, jedną z najsłabiej wyszczepionych gmin. "Wzrost zakażeń się realizuje"

Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedzi w poniedziałek podkarpacką gminę Jeżowe, jedną z najsłabiej wyszczepionych w Polsce. Spotka się m.in. z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia.

Rozmowy, które przeprowadzi minister - jak przekazał PAP rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz - będą dotyczyć problemu niskiego wyszczepienia mieszkańców gminy i możliwości zwiększenia zainteresowania szczepieniami.

Najważniejszym obecnie dla ministra zdrowia celem jest możliwie szybkie zwiększenie liczby zaszczepionych Polaków, by zapobiec wzrostowi transmisji wirusa w najbliższych dniach i tygodniach. Widzimy, że wzrost zakażeń już się realizuje. Gdzie będzie szczyt możliwej czwartej fali, zależy tylko i wyłącznie od nas - od społeczeństwa i naszej odpowiedzialności za siebie i innych

- powiedział rzecznik.

Jeżowe jest na czwartym miejscu od końca wśród gmin pod względem zaszczepienia. Dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że w pełni zaszczepionych jest tam 1,8 tys. mieszkańców. Poziom zaszczepienia to 17,8 proc.

Andrusiewicz przekazał, że o godzinie 13.45 w Urzędzie Gminy Jeżowe odbędzie się konferencja prasowa ministra Niedzielskiego oraz wójta gminy Jeżowe Marka Stępaka.

Z zestawienia opublikowanego w niedzielę na stronach rządowych wynika, że w Polsce wykonano dotąd 33 739 742 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson jest 16 960 975 osób. 

*

autorka: Katarzyna Lechowicz-Dyl, ktl/ mok/PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: