Ministerstwo Zdrowia: 122 zakażenia koronawirusem i 6 ofiar śmiertelnych

W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o wykryciu 122 nowych zakażeń koronawirusem. Dla porównania w ubiegłym tygodniu liczba ta wynosiła 114.
Zobacz wideo Rząd dopuści możliwość mieszania szczepionek przeciw COVID-19

122 nowych zakażeń i sześć ofiar śmiertelnych - takie dane podało Ministerstwo Zdrowia w sobotę 24 lipca. Tydzień temu (w sobotę 17 lipca) w ciągu doby wykryto 114 nowych zakażeń oraz pięć zgonów.

Aktualnie w szpitalach znajduje się 325 osób zakażonych koronawirusem, z czego 49 jest podłączonych do respiratora. Objętych kwarantanną jest 85 506 osób. Od początku epidemii zakażonych zostało 2 882 066 osób, a wyzdrowiało 2 653 221 chorych. 75 241 osób zmarło.

Adam Niedzielski, minister zdrowiaSzczepienia bezpłatne tylko do września? Niedzielski: Decyzja jest rozważana

Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego - 17, lubelskiego - 13, małopolskiego - 12, śląskiego - 10, dolnośląskiego - 9, łódzkiego - 8, wielkopolskiego - 8, świętokrzyskiego - 6, lubuskiego - 5, podkarpackiego - 5, warmińsko-mazurskiego - 5, zachodniopomorskiego - 5, kujawsko-pomorskiego - 4, pomorskiego - 4, podlaskiego - 3 i opolskiego - 1. W przypadku siedmiu zakażeń adres nie został określony, dane zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Koronawirus w Polsce. Minister Niedzielski: Nowe obostrzenia uzależnione od szczepień

W piątek 23 lipca minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat wprowadzania przez rząd ewentualnej regionalizacji obostrzeń. Jak przekazał, parametrem, który będzie decydował o nakładaniu nowych restrykcji będzie wskaźnik regionalnego poziomu wyszczepień. Te regiony, w których zaszczepiło się więcej mieszkańców "w automatyczny sposób nie są narażone na takie obostrzenia, bo tam ryzyko jest po prostu mniejsze".

- Wszystkie analizy wskazują, że ta fala będzie się rozpędzała. Jesteśmy w punkcie przesilenia, gdzie do tej pory mieliśmy komfortową sytuację zmniejszania się liczby zakażeń. Mieliśmy też moment, w którym średnia liczba dzienna utrzymywała się na poziomie 80. Jednak od tygodnia, dwóch, mamy do czynienia ze wzrostem. W tej chwili średni dzienny poziom zakażeń wynosi 100 - powiedział.

Michał Dworczyk, Adam NiedzielskiDworczyk: Koła gospodyń wiejskich wezmą udział w promocji szczepień

Więcej o: