Ministerstwo Zdrowia: 104 nowe przypadki zakażenia i 4 przypadki śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby wykryto 104 nowe zakażenia koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym tygodniem liczba zachorowań zwiększyła się o 8 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie małopolskim.

104 nowe zakażenia i 4 ofiary śmiertelne - takie dane we wtorek 20 lipca podało Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii zakażonych zostało 2 881 594 osoby, a  75 219 zmarło na COVID-19. Przed tygodniem resort informował o 96 nowych zakażeniach oraz 13 przypadkach śmiertelnych. 

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Koronawirus w Polsce. Najwięcej zakażeń w województwie małopolskim

Nowe przypadki zachorowań dotyczą województw: małopolskiego (16), lubelskiego (11), mazowieckiego (11), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (9), łódzkiego (8), śląskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).

"4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - poinformował resort zdrowia. "Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby" - czytamy. 

Liczba osób przebywających na kwarantannie to 88 120 osób. Wyleczonych zostało natomiast kolejnych 107 osób. Tym samym liczba ozdrowieńców od początku epidemii w Polsce wzrosła do 2 652 994. 

W szpitalach obecnie znajduje się 349 osób zakażonych COVID-19, 60 z nich jest podłączonych do respiratorów. Aktualnie chorych jest 153 381 osób. 

Virus Outbreak France RestaurantsFrancja. Rząd ogłosił, że kraj wszedł w czwartą falę pandemii COVID-19

Obowiązkowe szczepienia? "Mam nadzieję, że do takiej ostateczności nie dojdzie" 

- Jeżeli dojdzie do takiej liczby zakażeń na skutek tego, że osoby się nie szczepią, że trzeba będzie dokonać pewnych zmian w regułach gospodarczych, to będziemy musieli tego dokonać. Na dzień dzisiejszy jestem umiarkowanym optymistą - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki

Szef rządu na pytanie o to, czy rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciw koronawirusowi, wyraził nadzieję, iż "do takiej ostateczności nie dojdzie". Wskazał, że rząd nie zakłada jeszcze takiej opcji, ale nie wykluczył, że zmiany w regułach gospodarczych mogą okazać się konieczne, jeśli odpowiednia liczba osób nie zostanie zaszczepiona. 

Mateusz MorawieckiPremier o obowiązku szczepienia: Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie

Więcej o: