Ministerstwo Zdrowia: 69 nowych zakażeń koronawirusem i 3 ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia przekazało w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby wykryto 69 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniej niedzieli liczba zachorowań zwiększyła się o trzy osoby. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wygrały walkę z koronawirusem, wzrosła o 33 do 2 652 984. W ciągu ostatniej doby zmieniła się liczba Polaków przebywających na kwarantannie - jest ich obecnie 88 225, co oznacza spadek względem poprzedniego dnia o 542 osób. Liczba zajętych respiratorów pozostała na tym samym poziomie (60), natomiast o sześć do 342 spadła liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że w skali kraju zajętych jest 5 proc. łóżek covidowych i 9 proc. respiratorów.

Zobacz wideo Co zachęciłoby Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19?

Koronawirus w Polsce. W niedzielę 3 ofiary śmiertelne

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (18), małopolskiego (8), lubelskiego (7), łódzkiego (6), śląskiego (6), świętokrzyskiego (5), wielkopolskiego (5), podkarpackiego (4), pomorskiego (3), dolnośląskiego (2), lubuskiego (1), kujawsko-pomorskiego (0), opolskiego (0), podlaskiego (0), warmińsko-mazurskiego (0), zachodniopomorskiego (0). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Szczepienia przeciw koronawirusowi, zdjęcie ilustracyjne.Mają jeden z najniższych poziomów zaszczepienia. Wójt Sorkwit: żenująco niski

"Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby" - przekazał resort zdrowia.

- Nowe warianty koronawirusa nie doprowadzą już w Polsce do problemów w służbie zdrowia - powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Według niego w Polsce nie jesteśmy jeszcze na etapie odporności populacyjnej, ale dzięki szczepieniom i dużej liczby ozdrowieńców z przeciwciałami mamy "pułap osób odpornych". - Nie grozi nam klęska instytucjonalna, zapaść w służbie zdrowia - dodał.

Arcybiskup Stanisław GądeckiAbp Gądecki apeluje o modlitwę. Zwrócił się także do niezaszczepionych

Więcej o: