Ministerstwo Zdrowia: 114 nowych zakażeń koronawirusem i 7 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia przekazało w sobotę, że w ciągu ostatniej doby wykryto 114 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniej soboty liczba zachorowań zwiększyła się o 28 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 208 - od początku epidemii jest to już 2 652 951 osób. Minionej doby zmniejszyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 88 767 Polaków, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego dnia o 139 osób.

O 1 wzrosła liczba zajętych respiratorów, a o 14 spadła liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 60 respiratorów i 348 łóżek, co przekłada się na 9 proc. zajętych respiratorów i 5 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Koronawirus w Polsce. W sobotę 7 ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (16), małopolskiego (14), dolnośląskiego (11), śląskiego (11), łódzkiego (9), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podkarpackiego (7), świętokrzyskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), opolskiego (3), pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubuskiego (2), podlaskiego (2). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Prof. Włodzimierz Gut Prof. Gut o nowych mutacjach: Nie grozi nam zapaść w służbie zdrowia

"Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 5 osób" - przekazał resort zdrowia. 

- W granicach 30-40 proc. próbek stwierdzany jest wariant Delta, biorąc pod uwagę sekwencjowane próbki, które wysyłamy do laboratoriów - powiedział w czwartek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Polityk dodał, że "te procenty, te liczby na pewno będą rosnąć".

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom GhebreyesusPandemia koronawirusa. WHO domaga się kontroli chińskich laboratoriów.

Więcej o: