Ministerstwo Zdrowia: 105 zakażeń koronawirusem i 12 ofiar śmiertelnych

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 105 nowych zakażeniach. Najwięcej pozytywnych testów stwierdzono u mieszkańców województwa mazowieckiego.
Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

W czwartek 15 lipca Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane epidemiologiczne. Ostatnie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 105 osób. Resort poinformował też o śmierci 12 pacjentów. Bilans zakażeń w Polsce wzrasta tym samym do 2 881 151, a ofiar śmiertelnych do 75 191. Dla porównania tydzień temu pisaliśmy o 93 zakażeniach i 19 ofiarach.

Z COVID-19 wyleczono już ogółem 2 652 655 osób (wzrost o 74). Na kwarantannie przebywa natomiast ponad 90 tysięcy Polaków. Pacjenci covidowi zajmują 62 respiratory (wzrost o pięć w ciągu doby) i 388 łóżek (spadek o cztery). 

Koronawirus w Polsce. Niewielki wzrost zajętych respiratorów

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (18), wielkopolskiego (13), kujawsko-pomorskiego (10), podkarpackiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (7), pomorskiego (7), śląskiego (6), lubelskiego (5), łódzkiego (4), opolskiego (4), małopolskiego (3), świętokrzyskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (0), warmińsko-mazurskiego (0). 8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

"Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 10 osób" - dodaje resort zdrowia.

Za mało zaszczepionych Polaków. To grozi jesiennym lockdownem

W czwartek gościem TVP1 był rzecznik rządu, który mówił między innymi o sytuacji epidemiologicznej w kraju. - Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że jeżeli określona liczba osób się nie zaszczepi, to jesienią grozi nam wprowadzenie częściowego lockdownu, a także to, że część służby zdrowia może być niewydolna. To trzeba uczciwie powiedzieć, że od tego zależy, czy jesień będzie spokojniejsza - powiedział Piotr Müller.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w Polsce wykonano ponad 31,8 mln szczepień. W pełni zaszczepionych jest ponad 15,4 mln osób.

COVID-19. Szczepienia dzieci i młodzieży w szkołach w Łodzi rozpoczną się już 1 września/zdjęcie ilustracyjneSzczepienia przeciw COVID-19 dzieci poniżej 12 lat. Kiedy decyzja?

Więcej o: