Niemcy. Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 53 proc. w ciągu ostatniego tygodnia

Liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech wzrosła o 53 proc. w ciągu ostatniego tygodnia - poinformował w poniedziałek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). To już szósty tydzień z rzędu, gdy w kraju wzrasta liczba zakażonych SARS-CoV-2.
Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

Według RKI w Niemczech wskaźnik infekcji wyniósł 6,4 na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Najwyższą zapadalność na koronawirusa odnotowano w Hamburgu (10,7), Bremie (10,6) i Hesji (9,6), a najniższą w Saksonii-Anhalcie (1,4), Meklemburgii-Pomorzu Przednim (1,7) i Saksonii (2,2).

Tymczasowy szpital covidowy (zdjęcie ilustracyjne)Koronawirus. Czy Polacy obawiają się wariantu Delta? [SONDAŻ]

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 53 proc. w ciągu ostatniego tygodnia

Niemiecka służba zdrowia zgłosiła do Instytutu 324 nowe zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Tydzień temu odnotowano 212 nowych infekcji. Daje to wzrost o 53 procent liczby przypadków w porównaniu z poprzednim tygodniem. Z reguły liczba nowych infekcji w weekendy i poniedziałki jest niższa niż średnia tygodniowa, ponieważ w weekendy przeprowadza się mniej badań i przesyłanych jest mniej wyników testów.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech odnotowano dwa zgony w związku z COVID-19. Tydzień temu zmarła jedna osoba.

Według danych RKI od początku pandemii w Niemczech odnotowano 3 736 489 infekcji SARS-CoV-2. Rzeczywiste liczby najprawdopodobniej są znacznie wyższe, ponieważ wiele zakażeń nie jest wykrywanych bądź zgłaszanych. Całkowita liczba zgonów związanych z COVID-19 wzrosła do 91 233.

Anthony FauciDoradca medyczny Białego Domu przerażony komentarzami przeciw szczepieniom

Marzena Szulc/PAP

koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: