Ministerstwo Zdrowia: 44 zakażenia koronawirusem i zero ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby wykryto 44 zakażenia koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniego poniedziałku liczba zachorowań wzrosła się o 6 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie małopolskim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 72 - od początku epidemii jest to już 2 652 577 osób. Minionej doby zmniejszyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 97 367 Polaków, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego dnia o 7 156 osób.

O 4 spadła liczba zajętych respiratorów, a o 15 liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 59 respiratorów i 411 łóżek, co przekłada się na 8 proc. zajętych respiratorów i 6 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Co zachęciłoby Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19?

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek ani jednej ofiary śmiertelnej

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województwmałopolskiego (7), wielkopolskiego (7), mazowieckiego (4), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), łódzkiego (2), podkarpackiego (2), pomorskiego (2), śląskiego (2), dolnośląskiego (1), lubuskiego (1), opolskiego (1), zachodniopomorskiego (1), lubelskiego (0). 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Adam Niedzielski, minister zdrowiaNiedzielski: Linia trendu dotycząca nowych zakażeń przestała maleć

"Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" - przekazał resort zdrowia. 

- Moim zdaniem czwarta fala do Polski przyjdzie wcześniej, niż się spodziewamy - powiedział prof. Andrzej Fal w programie "Gość Wydarzeń". Według lekarza stanie się tak za sprawą turystów, którzy decydują się na zagraniczne wyjazdy i następnie wracają zakażeni do kraju. Prof. Fal prognozuje, że czwarta fala może zawitać do Polski już w połowie sierpnia.

Abp Gądecki nie miał wątpliwości ws. szczepień. Abp Gądecki nie miał wątpliwości ws. szczepień. "Dwa razy Pfizerem"

Więcej o: