Hiszpania. Blisko 22 tys. dobowych zakażeń, drastyczny wzrost infekcji wśród młodzieży

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. W ciągu minionych 24 godzin służby medyczne potwierdziły blisko 22 tys. infekcji, podał w piątkowym komunikacie resort zdrowia tego kraju.
Zobacz wideo Czy antybiotykoterapia przeszkodzi w szczepieniu? Dr Sutkowski odpowiada na pytania widzów

Ministerstwo zdrowia sprecyzowało, że dotychczas z powodu infekcji koronawirusem zachorowało na Covid-19 blisko 3,94 mln osób, a ponad 81 tys. zmarło. Sześć zgonów potwierdzono podczas ostatniej doby.

Resort zdrowia wskazał, że w piątek na 100 tys. obywateli Hiszpanii przypadało już ponad 300 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Szczególnie wysoka liczba zakażeń notowana jest wśród młodzieży. W piątek wśród 100 tys. obywateli w wieku 20-29 lat liczba infekcji koronawirusem przekraczała już 1000 przypadków.

Władze kilku regionów kraju ogłosiły, że w związku z nasilającą się piątą falą pandemii zamierzają w najbliższych dniach przyspieszyć proces szczepień przeciwko Covid-19 wśród młodzieży.

Sejm. Zdjęcie ilustracyjne17 posłów Lewicy przeciw odrzuceniu informacji o Obajtku

Hiszpania. 21 mln osób zaszczepionych i 5,6 mln paszportów covidowych

Jak ocenia resort zdrowia Hiszpanii do piątkowego popołudnia w tym 47-milionowym kraju zaszczepiono dwiema dawkami 21 mln osób.

Według szacunków ministerstwa do piątku rano służby medyczne wspólnot autonomicznych Hiszpanii wystawiły też ponad 5,6 mln paszportów covidowych, uprawniających od 1 lipca do swobodnego przemieszczania się po terenie UE.

Marcin Zatyka (PAP) 

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński nie podpisał się pod "lex TVN". Suski zdarza powód

Więcej o: