Holandia. Gwałtowny skok zakażeń po imprezach zamkniętych. "Wpuszczano tylko osoby z ważnym kodem QR"

Media holenderskie informują o rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem, do których doszło podczas imprez zamkniętych. W Hadze 50 osób zaraziło się podczas studenckiego przyjęcia, a w Utrechcie co najmniej 10 osób podczas imprezy w klubie wioślarskim.

Stacja RTL poinformowała we wtorek, że 50 studentów stołecznej Hotelschool zaraziło się wirusem podczas prywatki zorganizowanej przez stowarzyszenie studenckie. - Liczba infekcji gwałtownie rośnie - poinformowała uczelnia w emailu rozesłanym do studentów.

Zobacz wideo Ilu Polek i Polaków się zaszczepi? Rozmowa z Łukaszem Pawłowskim z OGB

Holandia. Wzrost zakażeń po imprezach. "Ta liczba będzie wyższa"

Do zakażeń koronawirusem doszło także w klubie wioślarskim w Utrechcie. Stacja RTL Utrecht cytuje członka zarządu klubu, który mówi, że przestrzegano tam wszystkich rygorów. - Wpuszczano tylko osoby z ważnym kodem QR, który potwierdzał, że osoba jest zdrowa -  powiedział Bas van Rijn.

Przychodnia publiczna GGD w Utrechcie oświadczyła, że dotychczas odnotowano 10 zakażeń po przyjęciu, jakie zorganizowano w klubie. - Niestety zgłasza się do nas więcej osób i ta liczba będzie z pewnością wyższa - powiedziała stacji Maaike Schaapa z GGD Utrecht.

Jednocześnie liczba zakażonych podczas ubiegłotygodniowej imprezy w klubie nocnym w Enschede na wschodzie kraju wzrosła do 180. W dyskotece dla nastolatków bawiło się 600 osób.

Portal 1Limburg informuje, że cztery lokale gastronomiczne w centrum Maastricht są zamknięte z powodu fali zakażeń wśród personelu. Kawiarnie In de Karkol i De Bobbel, podobnie jak kluby De Comedie i OLV2, pozostają zamknięte do odwołania.

*

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek, PAP, apa/ zm/ ap/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: