Ministerstwo Zdrowia: 96 nowych zakażeń koronawirusem i 10 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby wykryto 96 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniego wtorku liczba zachorowań zmniejszyła się o 27 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 38 - od początku epidemii jest to już 2 652 265 osób. Minionej doby zwiększyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 104 225 Polaków, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego dnia o 2 368 osób.

O 8 spadła liczba zajętych respiratorów, a o 20 liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 78 respiratorów i 546 łóżek, co przekłada się na 11 proc. zajętych respiratorów i 7 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Czy kobiety w ciąży i karmiące powinny się zaszczepić?

Koronawirus w Polsce. We wtorek 10 ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (15), łódzkiego (10), wielkopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podlaskiego (9), warmińsko-mazurskiego (7), śląskiego (6), lubelskiego (5), pomorskiego (5), małopolskiego (4), podkarpackiego (4), zachodniopomorskiego (4), lubuskiego (2), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Tłum ludzi w maseczkach (zdjęcie ilustracyjne)Hiszpania walczy z piątą falą koronawirusa. Chorują przede wszystkim młodzi

"Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób" - przekazał resort zdrowia. 

Rząd wycofał się z pomysłu dotyczącego obowiązkowej kwarantanny dla osób zaszczepionych, które miały kontakt z wariantem Delta. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz wytłumaczył w rozmowie z RMF FM, że w takim przypadku "będzie kontakt stały z sanepidem". - Jak się czujemy i czy nic nam nie dolega. Taki kontakt telefoniczny w pełni wystarczy - wyjaśnił Andrusiewicz.

Kościół podczas pandemii - Zdjęcie ilustracyjneKościół będzie zachęcał do szczepień? Wyniki rozmów w tym tygodniu

Więcej o: