Ministerstwo Zdrowia: 54 zakażenia koronawirusem i 1 ofiara śmiertelna

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby wykryto 54 zakażenia koronawirusem. W porównaniu do danych z poprzedniej niedzieli liczba zachorowań zmniejszyła się o 17. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wygrały walkę z koronawirusem, wzrosła o 93 do 2 652 165. W ciągu ostatniej doby zmieniła się liczba Polaków przebywających na kwarantannie - jest ich obecnie 97 094, co oznacza wzrost względem poprzedniego dnia o 5 275 osób. O 3 do 88 spadła liczba zajętych respiratorów, natomiast o 45 do 571 liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że w skali kraju zajętych jest 7 proc. łóżek covidowych i 12 proc. respiratorów.

Zobacz wideo U jak dużej części ozdrowieńców po COVID-19 zmiany w płucach nie zregenerują się samoistnie?

Koronawirus w Polsce. W niedzielę 1 ofiara śmiertelna 

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (9), dolnośląskiego (8), pomorskiego (7), łódzkiego (5), opolskiego (4), śląskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), małopolskiego (3), wielkopolskiego (3), lubelskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), podkarpackiego (1), świętokrzyskiego (1), lubuskiego (0), podlaskiego (0), zachodniopomorskiego (0). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał KuczmierowskiSzef RARS o niewykorzystanych szczepionkach: Szykujemy się na ciężką jesień

"Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba" - przekazał resort zdrowia.  

- Jest duże prawdopodobieństwo czwartej fali. Bardzo chciałbym się mylić, lecz wiele na to wskazuje, że, chociaż mniejsza, ale czwarta fala zakażeń koronawirusem i zachorowań na COVID-19 wystąpi na pewno - powiedział w rozmowie z PAP prof. Maciej Banach z Uniwersytetu Medycznego z Łodzi. Według lekarza za czwartą falę pandemii odpowiadać będzie wariant delta, który jest "najgroźniejszym dotychczas rodzajem koronawirusa".

Epidemia koronawirusa (zdjęcie ilustracyjne)Holandia. Do szpitali z COVID-19 trafiają niemal wyłącznie niezaszczepieni

Więcej o: