713 mln dolarów dla firmy z RPA na produkcję szczepionek. Mają trafić do państw afrykańskich

Największa firma farmaceutyczna w RPA, Aspen Pharmacare, otrzyma długoterminowy pakiet finansowania w wysokości prawie 713 mln USD na zwiększenie produkcji szczepionek przeciwko Coivd-19 dla państw Afryki - poinformował specjalistyczny portal Pharmaceutical technology.

Środki te pochodzą od Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC), francuskiej instytucji rozwojowej Proparco, niemieckiej instytucji finansowania rozwoju DEG oraz amerykańskiej Międzynarodowej Korporacji Finansowania Rozwoju (DFC).

Pakiet pomoże firmie Aspen w zwiększeniu zdolności do produkcji szczepionek przeciwko Covid-19 o rygorystycznym pozwoleniu regulacyjnym (SRA) i preparatów znajdujących się na liście Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do użytku w nagłych wypadkach, takich jak szczepionka przeciwko Covid-19 firmy Johnson & Johnson - podaje portal.

Zobacz wideo Czy przyjęcie szczepionki przez osobę bezobjawowo zakażoną COVID-19 jest bezpieczne?

RPA. Ponad 700 mln dolarów na produkcję szczepionek

Szczepionki mają zostać głównie dostarczone Unii Afrykańskiej, rządowi RPA i programowi COVAX.

Aspen wykorzysta otrzymane środki na refinansowanie obecnego zadłużenia i wzmocnienie bilansu. Wspierać będzie również działania takie jak produkcja szczepionek i innych metod leczenia w Afryce i na rynkach wschodzących. Dzięki współpracy z Aspen, cztery instytucje finansowe zamierzają również zwiększyć wiedzę na temat produkcji szczepionek i wymiany doświadczeń w Afryce.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: