Loteria szczepionkowa rusza od 1 lipca. Minister Zdrowia Adam Niedzielski: Liczba szczepień musi rosnąć

Loteria szczepionkowa startuje od czwartku. Do wygrania są miliony złotych, hulajnogi elektryczne oraz samochody osobowe. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Loteria Narodowego Programu Szczepień ma zachęcić Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Choć udział w losowaniu mogą wziąć wyłącznie osoby pełnoletnie, szef resortu liczy, że przedstawione niebawem nowe pakiety zachęcą do szczepienia także młodzież.

- Każda metoda zwiększająca liczbę szczepień jest bezcenna - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany w czwartek o Loterię Narodowego Programu Szczepień. Dodał też, że w najbliższych tygodniach rząd przedstawi pakiet zachęt do szczepień, także dla osób niepełnoletnich. Loteria szczepionkowa jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. Startująca w czwartek loteria, zakończy się 30 września br. i obejmie całą Polskę.

Zobacz wideo Czy będzie czwarta fala pandemii? "W Polsce dominuje wariant brytyjski koronawirusa"

Startuje loteria szczepionkowa. Niedzielski: Musimy zrobić wszystko, aby liczba szczepień rosła

- Musimy robić wszystko, żeby ta liczba szczepień po prostu dynamicznie rosła, bo wszyscy mamy świadomość tego, że zainteresowanie się powoli wyczerpuje - powiedział szef resortu zdrowia. - Widzimy też w badaniach opinii społecznej, że ta liczba osób chętnych, skłonnych do szczepienia, zatrzymała się na poziomie mniej więcej 70 proc., a mamy wyszczepionych pięćdziesiąt kilka tą pierwszą dawką - dodał minister Niedzielski.

- Każda metoda, która przysłuży się zwiększeniu liczby szczepień, jest dla mnie bezcenna - podkreślił polityk.

Loteria szczepionkowa nie dla niepełnoletnich. Rząd planuje obwieścić propozycje, wpływające na wzrost zaszczepienia także wśród młodzieży

Dopytywany przez dziennikarzy o zachęcanie osób niepełnoletnich do szczepień, ponieważ loteria adresowana jest do osób dorosłych, Niedzielski poinformował, że przygotowywany jest pakiet zachęt, który będzie skierowany do różnych grup wiekowych i środowiskowych. - Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia, dwóch, obwieścimy państwu taką kompleksową propozycję - dodał minister zdrowia.

Od czwartku rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można w niej wygrać nagrody pieniężne, auta i hulajnogi elektryczne. Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść kompletną procedurę szczepienia. Loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa.

Loteria Narodowego Programu Szczepień zakończy się 30 września i obejmie całą Polskę.

Autorzy: nno/ itm / PAP

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: