Sydney. Ponad mln osób objętych lockdownem z powodu Delty. "Możecie wyjść i kupić to, czego potrzebujecie"

W centrum Sydney i na jego wschodnich przedmieściach ogłoszono w piątek tygodniowy lockdown po wykryciu 22 nowych lokalnych zakażeń wariantem Delta koronawirusa. Lockdown obejmie tereny zamieszkane przez ponad milion osób.

Ludzie będą mogli opuścić swe domy tylko w czterech przypadkach - zakupu żywności i innych podstawowych dóbr, wizyty lekarskiej, ćwiczeń gimnastycznych przy udziale maksimum 10 osób oraz pracy lub nauki, gdy nie ma możliwości wykonywać ich zdalnie.

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Sydney. Ponad milion osób objęto lockdownem przez zakażenia wariantem Delta

Poza zakazem opuszczania domu z nieuzasadnionej przyczyny w mieście ponownie wrócił nakaz noszenia maseczek na zewnątrz. Wysoce zakaźny wariant Delta rozprzestrzenia się po Sydney już ponad tydzień.

'Wiadomości' TVP"Wiadomości" TVP o odejściu posłów PiS: Roszada o niewielkim znaczeniu

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian zaapelowała do mieszkańców miasta, aby nie poddawali się panice. - Możecie wyjść w ciągu dnia i kupić to, czego potrzebujecie. Nie wprowadzamy godziny policyjnej, nic z tych rzeczy - powiedziała. Zapowiedziała też, że niektóre firmy z dotkniętego regionu będą musiały się czasowo zamknąć w przyszłym tygodniu.

Przewodniczący Australijskiego Zrzeszenia Medycznego (AMA) Omar Khorshid zaapelował o wprowadzenie lockdownu w całym Sydney. 

---

jo/ akl/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: