USA. Personel szpitala w Houston nie chciał się zaszczepić przeciwko COVID. Doszło do masowych zwolnień

Co najmniej 153 pracowników szpitala w Houston - w tym pielęgniarki i inny personel medyczny - zostało zwolnionych lub samodzielnie zrezygnowało z pracy. Powód? Nie chcieli zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Jak podaje "Los Angeles Times", Houston Methodist Hospital to jedna z pierwszych sieci szpitali w USA, które nakazały pracownikom zaszczepienie się przeciwko COVID-19 jako warunek konieczny do powrotu do pracy.

Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

Personel medyczny nie chciał się zaszczepić przeciwko COVID-19. Doszło do masowych zwolnień

153 pracowników szpitala w Houston w Teksasie, którzy odmówili przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19, zostało zwolnionych lub zrezygnowało po tym, jak sędzia oddalił pozew sądowy skierowany przez 117 pracowników, dotyczący wymogu szczepienia.

Pracownicy szpitala mieli możliwość zaszczepienia się do północy we wtorek, a "bardzo niewielu" zrezygnowało lub wcześniej przeszło na emeryturę, aby uniknąć szczepień.

Donald Trump, były prezydent USATrump chciał wysyłać zakażonych koronawirusem Amerykanów do Guantanamo

- Pracownicy, którzy nie dotrzymali terminu, zostali dziś zwolnieni - powiedziała we wtorek rzecznika szpitala Gale Smith. - Pracownicy, którzy spełnili wymagania w okresie zawieszenia, wrócili do pracy następnego dnia po tym, jak się podporządkowali nowym regułom - dodała.

Szpital wymagał od pracowników szczepienia przeciwko COVID-19. Zwalniał pracowników za niepodporządkowanie się do nowych reguł

W kwietniu Houston Methodist Hospital zaczął wymagać szczepień dla ponad 25 tys. pracowników w całym Teksasie, twierdząc, że jest pierwszym szpitalem w kraju, który otrzymał mandat na szczepienia przeciw COVID-19. Ci, którzy nie przedstawili dowodu szczepienia do 7 czerwca - lub którzy nie złożyli wniosku o zwolnienie na podstawie "stanu chorobowego (w tym ciąży) lub wyznania religijnego" - zostali skazani na dwutygodniowe zawieszenie bez wynagrodzenia. Szpital zwolnił dwóch kierowników za odmowę szczepienia w kwietniu, a 7 czerwca zawiesił kolejnych 178 pracowników.

W orzeczeniu z 12 czerwca sędzia okręgowy USA Lynn Hughes z Houston uznała twierdzenie głównej powódki Jennifer Bridges, że szczepionki są "eksperymentalne i niebezpieczne" za fałszywe. Jego zdaniem, porównywanie wymogu szczepień do wymuszonych przez nazistów eksperymentów medycznych na jeńcach obozów koncentracyjnych podczas Holokaustu jest "naganne".

- Jest to wybór, którego dokonano, aby zapewnić bezpieczeństwo personelowi, pacjentom i ich rodzinom - stwierdził sędzia Lynn Hughes, cytowany przez "Los Angeles Times".

Koronawirus w Chinach - zdjęcie ilustracyjneChiny. Miasto wprowadza radykalne restrykcje. Personel lotnisk w strojach ochronnych

Sędzia powiedział, że jeśli pracownikom systemu szpitalnego nie spodoba się ten wymóg, mogą pójść do pracy w miejscu, gdzie nie będzie wymaganie zaszczepienia się.

Więcej o: